Барса без Везенков записа осма победа в Испания

Барса без Везенков записа осма победа в Испания

Най-резултатен за успеха на гостите бе Хуан Карлос Наваро

 Без българския баскетболен национал Александър Везенков в групата си Барселона спечели с 99:86 при визитата си на Сарагоса в среша от испанската Примера дивисион.

 
Най-резултатен за успеха на гостите бе Хуан Карлос Наваро, който записа  15 точки и добави към тях 5 асистенции. Пиер Ориола пък се отчете с 13 точки, а Раким Сандерс завърши с 12. Гари Нийл бе над всички от домакините с 23 точки, но те не бяха достатъчни. 
 
 
Така каталунците записаха осма победа, като имат и две поражения, заемайки второ място в подреждането след Реал (Мадрид), който след успеха си над Гран Канария с 96:72 има 9 победи и само една загуба.
80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни.