Барса и Везенков загубиха от Малага

Барса и Везенков загубиха от Малага

Каталунците остават втори в класирането зад Реал

 Барселона загуби от гостуващия Уникаха Малага със 73:76 (7:14, 20:32, 15:17, 31:13) точки в среща от 16-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Каталунците изиграха много слабо първо полувреме и на почивката губеха с 27:46. Въпреки че се представиха силно в последната четвърт, домакините не успяха да наваксат пасива си и загубиха мача.

Българският национал Александър Везенков игра 14:23 минути като резерва и не успя да се разпише. Той завърши с 2 борби и 1 асистенция. От неговите съотборници се отличи Пиер Ориола със 17 точки и 6 борби. Карлос Суарес беше най-резултатен за Уникаха Малага с 14 точки и 8 борби.

Барселона е на второ място в класирането с 11 победи и 5 загуби, а лидер е Реал Мадрид с 15-1.

Лука Дончич след завръщането си с трипъл-дабъл: Бях уморен, но просто се радвам, че постигнахме победа

Лука Дончич реализира „трипъл-дабъл“ при завръщането си в игра за Лос Анджелис Лейкърс, допринасяйки за победата на Филаделфия 76ърс със 112:108 в неделя.

Резултати от НБА

Вижте лидерите в отделните дивизии

Миньор 2015 би Шумен с 3 т. разлика в НБЛ (ВИДЕО)

Перничани удържаха финалния щурм на съперника си

Везенков и Олимпиакос с девета поредна победа (ВИДЕО)

Саша с 13 точки за успеха над АЕК Атина

Лука Дончич се завръща за ЛА Лейкърс тази вечер

Словенецът пропусна два мача заради раждането на дъщеря си

Джеймс Хардън нахлу в историята на НБА

Вече е в топ 10 на реализаторите за всички времена

Рилски спортист би Академик Бултекс 99 и се изкачи на върха в НБЛ

Рилски спортист победи с 86:72 (21:18, 24:19, 18:20, 23:15) Академик Бултекс 99 като гост в среща от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Ботев Враца 2012 подчини Левски

Националът Георги Герганов бе най-резултатен, а Павле Джуришич записа дабъл-дабъл при победа на Ботев 2012 (Враца) с 84:67 (23:14, 27:20, 17:19, 17:14) срещу Левски в мач от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Монтана надигра Рилски спортист в женската НБЛ

Капитанът Радостина Христова и Даниела Уолън записаха дабъл-дабъл и изведоха Монтана до победа с 85:78 (22:5, 19:24, 15:24, 18:21, 11:4) след продължение срещу Рилски спортист в гостуване от четвъртия кръг на баскетболното първенство за жени.