Барселона спечели Евролигата

Барселона спечели Евролигата

На финала каталунците смазаха Олимпиакос

Испанският Барселонасппечели Евролигата по баскетбол при мъжете. Във финалния мач в Париж, който се проведе пред повече от 14 хиляди зрители, Барселона победи гръцкия Олимпиакос с категоричното 86:68 и триумфираха за втори път в историята си с европейската титла.

Каталунците доминираха по време на целия двубой и спечелиха безпроблемно четирите отделни периода. След втората четвърт "синьо-червените" имаха аванс от 11 точки - 47:36. След почивката Олимпиакос хвърли всички сили в защита в опит да намали изоставането си, но това не даде резултат и Барселона увеличи преднината си.

Хуан Карлос Наваро от Барселона беше най-резултатен в срещата с 21 точки, а неговият съотборник Пит Микеал добави 14. Виктор Сада от новите шампиони регистрира 100 процента успеваемост при всичките си стрелби и завърши със 7 точки.

Джош Чилдрес и Линас Клейза отбелязаха съответно 15 и 13 точки за отбора на Олимпиакос.

В мача за третото място в Евролигата руският ЦСКА Москва победи сръбския Партизан с 90:88.

Финална среща в Евролигата по баскетбол при мъжете:
Барселона (Испания) - Олимпиакос (Гърция) - 86:68 (28:19, 19:17, 17:14, 22:18)
най-резултатни:
Барселона: Хуан Карлос Наваро с 21 точки и Пит Микеал с 14

Олимпиакос: Джош Чилдрес с 15 точки и Линас Клейза с 13 

Залата на ЦСКА с ново име

Новото име на баскетболната зала на ЦСКА в София е ARENA IZZI, съобщиха от клуба на официалния си профил в социалната платформа Фейсбук.

Разширението на НБА се отлага за догодина

Комисарят на Националната баскетболна асоциация (НБА) Адам Силвър за пръв път открои ясен план за разширяване на Лигата в рамките на САЩ и Канада, и заяви, че през 2026 година ще бъде взето решение дали това да се случи.

Ню Йорк Никс победи Сан Антонио Спърс във финала за Купата на НБА

Отборът на Ню Йорк Никс се наложи над Сан Антонио Спърс със 124:113 във финала и спечели Купата на Националната баскетболна асоциация в Лас Вегас.

Силен Везенков, но Олимпиакос изгуби в Евролигата (ВИДЕО)

Българският национал Александър Везенков и гръцкият Олимпиакос допуснаха поражение от испанския Валенсия с 92:99 (27:25, 20:24, 29:18, 16:32) като домакини в среща от 16-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Словенки нанесоха първа загуба на Монтана в Европа

Баскетболистките на Монтана 2003 отстъпиха пред вицешампиона Цинкарна с 61:69 (21:15, 12:15, 15:17, 13:22) като гости в Словения в среща от редовния сезон в Адриатическата лига при дамите.

Баскетболният Черно море е №1 във Варна

Баскетболният тим на Черно море бе удостоен с отличието „Отбор на годината“ на Варна

Местят финалния етап от Купата на НБА

Ръководството на Националната баскетболна асоциация (НБА) обмисля преместването на полуфиналите и на финала на НБА Къп от Лас Вегас от следващия сезон нататък, съобщава ESPN.

Скочиха на съдиите в НБА

Удока бесен след поредната рапсодия на Йокич: Съдиите бяха заслепени от звездите

Локомотив (Пловдив) продължи победната си серия в НБЛ

След успех с 88:72 над Миньор 2015