Баскетболистите ни загубиха от Украйна в олимпийска квалификация (ВИДЕО)

Националният ни отбор отстъпи със 71:80

Националният отбор на България по баскетбол за мъже загуби от Украйна със 71:80 (10:27, 19:13, 19:15, 20:13, 3:12) след продължение в първия си мач от група С на олимпийския предквалификационен турнир в зала „Синан Ерден“ в Истанбул (Турция).

Българите започнаха слабо и натрупаха пасив от 25 точки в началото на срещата, но след първата част заиграха по-уверено и борбено, успяха да поведат в края на редовното време и бяха близо до впечатляващ обрат и победа, преди да отстъпят в допълнителните пет минути.

Националите ще излязат срещу домакините от Турция утре (13 август) от 20,45 часа във втория си двубой в Истанбул, а мачът срещу третия състав в групата Исландия е насрочен за вторник (15 август) от 17:00 часа.

В другата група D са отборите на Белгия, Хърватия, Нидерландия и Швеция. Първите два отбора от всяка група продължават напред, а само победителят в квалификационния турнир ще си осигури място за осн

овните олимпийски квалификации, които ще се проведат през 2024 година.

Панатинайкос би Макаби Тел Авив и върна серията в Атина за пети мач

Бостън спечели серията с Маями след 118:84

Далас поведе с 3:2 срещу Клипърс в другия мач от вечерта

Глушков: Винаги съм бил твърд срещу всичко, което убива спорта

Има кой да гледа, кой да разследва и кой да наказва уговорените мачове в българския баскетбол, каза служебният спортен министър