Баскетболният Берое не допусна изненада

Баскетболният Берое не допусна изненада

Солидна доза драматични моменти, множество обрати и не малко спорни съдийски отсъждания съпроводиха мача от 7-ия кръг на мъжката ″А″ група между Берое и Дунав 2007 (Русе), спечелен от заралии със 70:62 точки.

Солидна доза драматични моменти, множество обрати и не малко спорни съдийски отсъждания съпроводиха мача от 7-ия кръг на мъжката ″А″ група между Берое и Дунав 2007 (Русе), спечелен от заралии със 70:62 точки. Очакванията за пореден лесен домакински успех на 200-те зрители по трибуните на общинската спортна зала в Стара Загора останаха само добри пожелания, след като гостите от крайдунавския град показаха много дисциплинирана игра и през по-голямата част от двубоя бяха напълно равностойни на своите далеч по-опитни съперници.

Началото беше за ″зелено-белите″ - 6:2 в тяхна полза и надежди у феновете за изразителен успех. Последва обаче бърз и студен русенски душ и след серия от 15:2 момчетата на именника Николай Господинов дръпнаха със 17:8 след 6 минути. До края на първата част домакините съумяха да стопят пасива си на половина и сирената дойде при 16:21.

Втората четвърт започна равностойно, но полека-лека възпитаниците на Алекси Алексиев наложиха волята си и въпреки че трябваше да наваксват изоставане от 5 точки при 29:34, до края на полувремето вкараха 8 безответни в коша на противника и се оттеглиха при резултат 37:34 на заслужена почивка.

И третата част стартира неочаквано и набързо дунавци пак се оказаха в ролята на лидери – 40:39 в тяхна полза. Сериозно мобилизиране в домакинските редици обаче доведе до хубава от 14:3, която като че ли пречупи ентусиазма на младия отбор на гостите преди последните 10 минути.

Без особено напрежение беройци поддържаха разликата от 10-ина точки до 38-ата минута, когато настъпи и кулминацията на двубоя. Първо Тодор Тенев от Берое и Ивайло Касабов от Дунав 2007 трябваше да напуснат полето заради 5 лични нарушения. След това при резултат 65:56 на капитана на старозагорци Тодор Цветанов бяха отсъдени 2 поредни пресилени фаула, той естествено се изнерви и извърши техническо нарушение, което направи разликата само 5 точки, 45 секунди преди края на сблъсъка. С най-важната си намеса в двубоя обаче Любомир Спасов на практика реши мача в полза на Берое, след като открадна топката от Светослав Петков и принуди опонента си да го фаулира. Гардът вкара и двата наказателни удара, а до края реализира и още 3 точки, за да оформи крайното 70-62 за своя тим.

Освен най-ценните последни 5, Спасов наниза още 10 и с общо 15 точки и 13 борби оформи ″дабъл-дабъл″ и коефицент от 22. С ″дабъл-дабъл″ завърши и центърът Тодор Тенев – 16 точки и 11 овладени топки. Любопитно е, че ″зелено-белите″ бяха точни едва веднъж от 18-те си опита за 3 точки – сполучи Иван Николов, който вкара общо 16.

Владимир Николов и Ивайло Касабов от Дунав 2007 хванаха по 10 борби, към които добавиха и съответно 13 и 14 точки. Най-резултатен в мача беше съотборникът им Калоян Костов с 21.

Победата прати Берое на 3-тото място във временното класиране с актив от 5 победи и 2 поражения. Дунав 2007 са позиция по-назад с баланс 4-3.
 

Чикаго надви Кливланд, Мемфис се справи с Минесота в НБА

Вижте резултати от НБА

Залата на ЦСКА с ново име

Новото име на баскетболната зала на ЦСКА в София е ARENA IZZI, съобщиха от клуба на официалния си профил в социалната платформа Фейсбук.

Разширението на НБА се отлага за догодина

Комисарят на Националната баскетболна асоциация (НБА) Адам Силвър за пръв път открои ясен план за разширяване на Лигата в рамките на САЩ и Канада, и заяви, че през 2026 година ще бъде взето решение дали това да се случи.

Ню Йорк Никс победи Сан Антонио Спърс във финала за Купата на НБА

Отборът на Ню Йорк Никс се наложи над Сан Антонио Спърс със 124:113 във финала и спечели Купата на Националната баскетболна асоциация в Лас Вегас.

Силен Везенков, но Олимпиакос изгуби в Евролигата (ВИДЕО)

Българският национал Александър Везенков и гръцкият Олимпиакос допуснаха поражение от испанския Валенсия с 92:99 (27:25, 20:24, 29:18, 16:32) като домакини в среща от 16-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Словенки нанесоха първа загуба на Монтана в Европа

Баскетболистките на Монтана 2003 отстъпиха пред вицешампиона Цинкарна с 61:69 (21:15, 12:15, 15:17, 13:22) като гости в Словения в среща от редовния сезон в Адриатическата лига при дамите.

Баскетболният Черно море е №1 във Варна

Баскетболният тим на Черно море бе удостоен с отличието „Отбор на годината“ на Варна

Местят финалния етап от Купата на НБА

Ръководството на Националната баскетболна асоциация (НБА) обмисля преместването на полуфиналите и на финала на НБА Къп от Лас Вегас от следващия сезон нататък, съобщава ESPN.

Скочиха на съдиите в НБА

Удока бесен след поредната рапсодия на Йокич: Съдиите бяха заслепени от звездите