Баскетболният Берое удари Видабаскет с 40 точки

Баскетболният Берое записа 12-а победа в мъжката А група. Старозагорци прегазиха с 86:46 отборът на Видабаскет при визитата си в крайдинавския град

Баскетболният  Берое удари Видабаскет с 40 точки

Баскетболният  Берое записа 12-а победа в мъжката А група. Старозагорци прегазиха с 86:46 отборът на Видабаскет при визитата си в крайдинавския град. От състава на зелено-белите отсъства един от лидерите Милен Димитров, но това не им попречи да бъдат отново безапелационни и да спечелят поредна убедителна победа.

Домакините  се противопоставиха на фаворита около 3-4 минути в началните минути на мача, в които отборите се догонваха и резултата се запазваше равен. След това заралии се откъснаха със серия от 13 на 2, за да завършат първата част с двуцифрена преднина при 26 на 14 точки.

В един момент във втората четвърт разликата стигна и до 17 точки, но към края на първото полувреме, беройци като че ли спряха да играят и видинчани намалиха изоставането си до 9 точки, като полувремето дойде при 38 на 29 за Берое.

Всякакви  въпросителни относно изхода на срещата  отпаднаха през третата част. В нея гостите заиграха на високи обороти и разликата скочи драстично. Зелено-белите се представиха на ниво в защита, като допуснаха 17 точки за цялото второ полувреме. В последната четвърт младите баскетболисти на Берое не пожалиха домакините и разликата продължи да се покачва. Момчетата на Георги Младенов играеха все така мотивирано и до края преднината им нарастна до показателните 40 точки.

След  срещата Георги Младенов сподели:” Видин е тежка дестинация, особено при подобни метеорологични условия. Освен това баскетбола е единствения спорт с традиции в този град и срещу подобни отбори се играе много трудно. Нашите момчета подходиха отговорно към срещата и не допуснаха изненади. Доволен съм от старанието им, с изключение на един период във втората част. Постарах се всички да поиграят. От тук нататък ни предстоят 3 много тежки кръга, в които срещаме всички отбори с претенции. Отборът ни е подготвен за изпитанията, само дано някой да не се разболее пак.”

В следващия мач Берое гостува на Балкан 2 в Ботевград на 19.02 от 17.30ч.