Баскетнационалите се събраха преди евроквалификациите

Баскетнационалите се събраха преди евроквалификациите

Мъжкият национален отбор на България по баскетбол се събра днес на лагер в Правец преди европейските квалификации. 13 от 16-те баскетболисти, които извика селекционера Росен Барчовски вече са на разположение.

Мъжкият национален отбор на България по баскетбол се събра днес на лагер в Правец преди европейските квалификации. 13 от 16-те баскетболисти, които извика селекционера Росен Барчовски вече са на разположение. 

"Момчетата вече са настаниха в хотела. От 19.00 часа е първата ни тренировка. На 3-ти юли от САЩ ще се върнат Николай Върбанов и Станислав Ваклинов, който са с "Атлети в действие".На 23-ти юли ще пристигне и натурализираният американец Седрик Симънс. Ще останем тук до 19-ти юли", коментира за БТА Росен Барчовски. 


Мъжкият тим ще има контрола при закрити врати с младежите на България до 20 години. На 18-ти и 19-ти юли възпитаниците на Росен Барчовски ще играят с Португалия. 


"Всички са здрави. Миналата седмица преминаха медицински тестове. Очакваме резултатите. Очакванията ми са да се класиране за европейското първенство. Трябва да видим и другите отбори. Сега се събираме с амбицията за работим здраво, а пък после ще видим", добави Барчовски. 


България стартира европейските квалификации на 15-ти август с домакински мач с Швеция. В групата са още Люксембург, Азербайджан и Германия. На 18-ти август България гостува на Азербайджан. 

Черно море Тича разби Ботев Враца в НБЛ

Същински разгром на “моряците”

Липсата на Везенков си каза думата и Олимпиакос загуби (ВИДЕО)

Отборът от Пирея с поражение при визитата си на Монако в Евролигата

Везенков пропуска мача на Олимпиакос и с Монако

Причината остава болки в кръста на българина

Таня Гатева: Мислим само за мача с Украйна

Селекционерът на женския национален отбор на България по баскетбол Таня Гатева призна, че развоят в двубоя с Азербайджан, спечелен от "лъвиците" със 120:40, е бил очакван и отборът се готви изцяло за предстоящия ключов сблъсък с тима на Украйна от квалификациите за Евробаскет 2027

Баскетболистките ни размазаха Азербайджан с 80 точки разлика!

Женският национален отбор на България направи още една успешна крачка към следващия етап на квалификациите за Евробаскет 2027

Ясна е групата на националките по баскетбол за мача срещу Азербайджан

Треньорът на женския национален отбор на България Таня Гатева избра състава, който по-късно днес от 19:00 часа ще излезе в зала “Колодрума” в Пловдив срещу Азербайджан.