Берое е шампион по баскетбол при жените

Берое Стара Загора отново е шампион при жените в баскетбола. Старозагорки защитиха титлата си след 3-0 във финалната серия срещу Монтана 2003. Старозагорки победиха и в третия мач от серията като гости в Монтана, този път с 83:72 и отново направиха златен дубъл в България.

Първото полувреме бе равностойно, като преди почивката домакините дори имаха лек аванс. Старозагорки нанесоха своя удар през второто полувреме и с лекота затвориха серията.

Най-резултатна в двубоя за победителките този път бе Радостина Христова. Националката добави и 9 борби. По 20 точки за победата нанизаха капитанът Виолина Кочева (10 асистенции) и Киара Ростен (10 борби). 11 добави Жаклин Златанова. В мача не игра топ-реализаторът на тима Теодора Динева.

За домакините с 21 точки се върна Анжелика Митрашинович, като тя добави и 11 асистенции. 13 наниза Шарийн Съдърланд, а 12 – Валерия Алексиева. С 10 точки се включи Габриела Николова.

Това бе победа №23 от 23 мача на тима в женската А група за Берое Стара Загора, а с тези от турнира за Купата на България сезонът му в България става перфектен – 25 победи и два трофея. За Монтана 2003 това е трети пореден сребърен комплект медали от шампионата.