Берое победи убедително Черно море Тича

Берое победи убедително Черно море Тича

Старозагорци взеха мача с близо 40 точки разлика

 Берое не остави съмнение за превъзходството си и спечели срещу Черно море Тича с 102:63. Напълно очаквано домакините доминираха от първата до последната минута в двубоя и закономерно стигнаха до осмия си успех през сезона. Мачът премина без особено напрежение, а старши треньорът Любо Минчев успя да позапази част от играчите си за очертаващото се трудно гостуване в Бургас на Черноморец. Седариан Рейнс и Костадин Лазаров пропуснаха срещата заради контузии.

С Джийн, Бишъп, Ваклинов, Ники Стоянов и Роуз беройци влязоха в срещата. В първите минути именно националът Станислав Ваклинов се превърна в топ реализатор за своя отбор с няколко попадения. Домакините взеха частта с 23:16, като можеха да съжаляват, че не водеха дори още по-убедително. В игра за „зелените“ се появиха Мишо Комбаков и Дамян Минков.

През втората четвърт картина се запази същата. Берое отвори двуцифрена разлика, която постепенно растеше, но и гостите напомниха за себе си с няколко минути, в които успяха да понамалят своя пасив, преди отново старозагорци да дръпнат напред в резултата. Берое показа известна аристократичност в част от нападенията. Все пак с 22:16 те отново спечелиха частта и с общ резултат от 45:32 се оттеглиха като лидери на почивката.

Още с началото на третата част стана ясно, че Берое ще действа далеч по-концентрирано в оставащите минути до края на двубоя. По-добрата организация в редиците на старозагорци се оказа сериозен проблем за младия отбор на Черно море Тича. Тройките на старозагорци влязоха в употреба, а Бишъп и Ваклинов доминираха в нападение и защита. Беройци нанизаха 34 точки, допускайки 15.

Четвъртата част започна при аванс от над 30 точки за Берое – 79:47. Въпреки разликата в резултата беройци продължиха да играят агресивно в отбрана. Старозагорци методично увеличаваха своя аванс и пет минути преди края те вече водеха с над 40 точки. Симеон Илиев вкара за стотната точка за „зелените“ в двубоя. Мачът приключи при 102:63

ЛеБрон Джеймс отказа да коментира бъдещето си

Баскетболистът обяви, че няма какво да каже

Обрад Томич остава в Академик Бултекс

Босненецът ще продължи да носи екипа на пловдивчани

Наш национал смени отбора в Испания

Емил Стоилов ще играе през новия сезон в Клас Баскет Сант Антони

Феновете на баскетболния Черноморец искат среща с кмета на Бургас

Отборът на Черноморец няма да участва в Sesame Национална баскетболна лига за втори пореден сезон, а това разгневи изключително много феновете на "акулите", които поискаха спешна среща с кмета на Бургас. Ето какво написаха те във фен групата си в социалната мрежа Фейсбук.

ЛеБрон Джеймс приключва с ЛА Лейкърс след края на следващия сезон

Предстоящият сезон 2025/26 ще бъде последният за ЛеБрон Джеймс с екипа на Лос Анджелис Лейкърс

Леброн и синът му може да играят заедно в НБА

"Не това е прекалено. Той ще бъде на 42, братле", отговори Брайс Джеймс, синът на Леброн Джеймс, на въпроси за възможността да играе заедно с баща си в НБА.

Баскетболистките биха Румъния в контрола

Българският национален отбор по баскетбол за жени започна победоносно лагера си в Русе. Селекцията, водена от старши треньора Таня Гатева, се наложи над Румъния със 106:53 в първата контрола между двата тима, която се игра в зала „Дунав“.

Ас на Индиана Пейсърс аут за целия сезон 2025/26

Президентът на Индиана Пейсърс Кевин Причарт съобщи, че плеймейкърът на тима Тайрийз Халибъртън ще пропусне целия сезон 2025/26, за да се възстанови от скъсването на ахилес, което претърпя в седмия мач от финалната серия с Оклахома Сити Тъндър.

Пини Гершон гледа националите до 16 години

Новият директор "Развитие" към Българската федерация по баскетбол (БФБаскетбол) Пини Гершон посети Перник, където наблюдава тренировка на националния отбор на страната за момчета до 16 години.