Пини Гершон гледа националите до 16 години

Пини Гершон гледа националите до 16 години

Новият директор "Развитие" към Българската федерация по баскетбол (БФБаскетбол) Пини Гершон посети Перник, където наблюдава тренировка на националния отбор на страната за момчета до 16 години.

Под ръководството на наставника Милен Дудев тимът вече се подготвя за предстоящото Европейското първенство в дивизия "Б", което ще се проведе в Скопие (Република Северна Македония) от 7 до 16 август.

Националите са в група D на турнира, заедно със съставите на Белгия, Унгария, Чехия и Норвегия.

Заедно в Пини Гершон, заниманието на кадетите в зала "Борис Гюдеров" наблюдаваха изпълнителният директор на БФБаскетбол Филип Виденов, както и консултантът към Управителния съвет на Славия Людмил Хаджисотиров, съобщиха от централата чрез официалния си сайт.

Носителят на два трофея в Евролигата с израелския Макаби Тел Авив даде ценни съвети на младите състезатели, както и на треньорите, като се включи в заниманието. Той ще отговаря за обучението на младите български треньори и таланти, като ще има срещи с националните отбори на България при подрастващите.

Повече подробности около новата роля на Пини Гершон ще бъдат разкрити днес (7 юли) от 11.30 часа на официална пресконференция в присъствието още на Георги Глушков – президент на Българска федерация баскетбол и Филип Виденов – изпълнителен директор на Българска федерация баскетбол.

Залата на ЦСКА с ново име

Новото име на баскетболната зала на ЦСКА в София е ARENA IZZI, съобщиха от клуба на официалния си профил в социалната платформа Фейсбук.

Разширението на НБА се отлага за догодина

Комисарят на Националната баскетболна асоциация (НБА) Адам Силвър за пръв път открои ясен план за разширяване на Лигата в рамките на САЩ и Канада, и заяви, че през 2026 година ще бъде взето решение дали това да се случи.

Ню Йорк Никс победи Сан Антонио Спърс във финала за Купата на НБА

Отборът на Ню Йорк Никс се наложи над Сан Антонио Спърс със 124:113 във финала и спечели Купата на Националната баскетболна асоциация в Лас Вегас.

Силен Везенков, но Олимпиакос изгуби в Евролигата (ВИДЕО)

Българският национал Александър Везенков и гръцкият Олимпиакос допуснаха поражение от испанския Валенсия с 92:99 (27:25, 20:24, 29:18, 16:32) като домакини в среща от 16-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Словенки нанесоха първа загуба на Монтана в Европа

Баскетболистките на Монтана 2003 отстъпиха пред вицешампиона Цинкарна с 61:69 (21:15, 12:15, 15:17, 13:22) като гости в Словения в среща от редовния сезон в Адриатическата лига при дамите.

Баскетболният Черно море е №1 във Варна

Баскетболният тим на Черно море бе удостоен с отличието „Отбор на годината“ на Варна

Местят финалния етап от Купата на НБА

Ръководството на Националната баскетболна асоциация (НБА) обмисля преместването на полуфиналите и на финала на НБА Къп от Лас Вегас от следващия сезон нататък, съобщава ESPN.

Скочиха на съдиите в НБА

Удока бесен след поредната рапсодия на Йокич: Съдиите бяха заслепени от звездите

Локомотив (Пловдив) продължи победната си серия в НБЛ

След успех с 88:72 над Миньор 2015