Берое запълни празнината в подкошието с Николай Колев

Берое запълни празнината в подкошието с Николай Колев

Буквално в последните минути преди затварянето на трансферния прозорец в Националната Баскетболна Лига мъже, Берое успя да договори и картотекира Николай Колев от Лукойл Академик

Буквално в последните минути преди затварянето на трансферния прозорец в Националната Баскетболна Лига мъже, Берое успя да договори и картотекира Николай Колев от Лукойл Академик. Баскетболистът е рожба на варненската баскетболна школа, като съвсем до скоро беше част от националния отбор на България и се считаше за една от най-големите надежди сред състезателите на позиция център.

 

Треньорското ръководство на клуба трескаво търсеше класен парньор на Доминик Фергюсън в подкошието и надеждите на всички са, че бившия национал ще запълни празнината. По-рано през сезона бе привлечен 211-сантиметровия  Джош Крауфорд.Той обаче, категорично не задоволи с представянето си и логично беше  освободен след няколко срещи. За голямо съжаление поради факта, че сделката се извърши в последния възможен момент, Колев не взе участие в мача срещу носителя на купата-Левски. След неговото пристигане в Стара Загора, най-младия тим в лигата се превръща в изключително костелив орех за високо-бюджетните формации в първенството. Това се усети още вчера, когато дори без него, Левски беше подложен на сериозен натиск,а Хийт и компания трябваше да положат максимум усилия, за да спечелят срещата.  

 

Колев ще дебютира в следващия мач на Берое срещу Рилски Спортист,в чийто състав сработката между петимата чужденци и българите в състава се подобрява значително. Очаква се „скиорите“ също да изпълняват по-сериозна роля, след силното представяне за Купата.

39 точки на Къри не стигнаха на Голдън Стейт

Кливланд бие с рекорд на Донован Мичъл

Везенков и Олимпиакос загубиха визитата на Барселона (ВИДЕО)

Българинът се отчете с 22 точки

Резултатите в НБА

Срещи от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада

Глушков за кончината на Иван Евстатиев: Той е уникален за българския баскетбол

Легендата напусна този свят на 92-годишна възраст

Отиде си българска легенда в баскетбола

Големият баскетболен треньор и ръководител Иван Евстатиев почина на 92-годишна възраст след кратко боледуване, съобщава родната федерация.

Звезда от НБА става съотборник на Везенков

Монте Морис има 400 мача отатък Океана

 Оклахома Сити и Сан Антонио са полуфиналисти в турнира за Купата на НБА

Шей Гилджъс-Александър отбеляза 28 точки за шампиона Оклахома Сити Тъндър, който се наложи над Финикс Сънс със 138:89 в четвъртфиналите за Купата на НБА.

Монтана 2003 със седми последователен успех в Адриатическата лига

Българският шампион разби босненки с 22 точки разлика

Орландо и Ню Йорк са първите полуфиналисти в турнира за Купата на НБА

Отборите на Орландо Меджик и Ню Йорк Никс са първите полуфиналисти в третото издание на турнира за Купата на Националната баскетболна асоциация.