Бивш играч на Реал стана капитан на Барса

Бивш играч на Реал стана капитан на Барса

Анте Томич наследи Хуан Карлос Наваро

 Хърватският център Анте Томич ще наследи Хуан Карлос Наваро като капитан на баскетболния отбор на Барселона. 218-сантиметровият исполин ще бъде първи избор в селекцията на Светислав Пешич, а като втори капитан ще се подвизава Пиер Ориола, дошъл в клуба през 2017 година. 

 
31-годишният Томич играе за “блаугранас” от 2012 година насам. Тогава той пристигна в каталунската столица от големия съперник Реал (Мадрид) и моментално се наложи като важен играч за всички треньори, водили отбора през последните шест сезона. Нито един друг чужденец не е изиграл повече мачове (455) от него за Барса.
 
 
“Това е истинска чест. Ще бъде седми сезон в Барселона за мен и този ход означава, че ми се поверява голяма отговорност”, коментира Томич, който прекара два сезона в Мадрид между 2010 и 2012 година, а преди това шест години бе играч на Загреб.
Оклахома Сити Тъндър стана шампион на НБА за първи път

Индиана в средата на първата четвърт загуби голямата си звезда Тайрийз Халибъртън.

Дюрант разтърси НБА: Подписа с Хюстън Рокетс

Хюстън Рокeтс ще привлече нападателя на Финикс Сънс - Кевин Дюрант, който е 15-кратен участник в Мача на звездите

Индиана Пейсърс доведе битката за титлата в НБА до последен мач (ВИДЕО)

След отборна победа срещу Оклахома Сити Тъндър

Балкан (Ботевград) свиква Общо събрание

При липса на кворум, събранието се отлага с един час

Сделка за ЛА Лейкърс става най-скъпата в историята

10 милиарда долара плати Майк Уолтър, за да купи Лос Анжелис Лейкърс от НБА.

Европейското първенство по баскетбол за жени ще стартира с четири мача

Европейското първенство по баскетбол за жени за 2025 година стартира днес с първите четири мача.

Рилски спортист научи потенциалните си съперници към Шампионската лига

За втора поредна година българският първенец Рилски спортист ще участва в квалификациите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига на ФИБА.

Оклахома Сити е само на една победа от първа титла в НБА

Тъндър води в серията срещу Индиана с 3:2, а следващата среща между двата отбора ще се проведе на 20 юни в Индианаполис.

Оклахома Сити изравни финалната серия с Индиана в НБА

Шей Гилджъс-Александър вкара 35 точки за успеха, резултатът вече е 2:2 победи