БРАВО! Трета поредна победа за юношите на Евро 2022

"Лъвчетата" разгромиха Чехия с 87:64

Трета поредна победа записа националният отбор за момчета до 16-годишна възраст на Европейското първенство в София. Тимът ни се разправи с Чехия с 87:64 и със сигурност ще завърши на първо място в група А. Успехът гарантира на българските „лъвчета“ място в Топ 8 на шампионата и среща с втория в група А, където са Белгия, Унгария, Австрия, Естония, Грузия и Кипър. След днешния ден с най-големи шансове за второто място са Унгария и Австрия.

Малка принудителна рокада имаше в треньорския щаб, след като контузия в крака принуди помощникът на Юлиян Аладжов да пропусне турнира до края. Неговото място на пейката зае наставникът на тима ни до 18 години Даниел Клечков.

Вдъхновени да победят за треньора си, момчетата на България позволиха на съперника си да е равностоен само в първите 10 минути. След това на терена по-силният и мотивиран отбор бе българският. Нашите момчета доминираха тотално през второто полувреме, като спечелиха втората четвърт с 23:8, но не намалиха оборотите до края.

Утре (вторник) от 18:15 часа България ще се изправи срещу Люксембург в последния си двубой от група В, а преди това ще се изиграе срещата между чехите и исландците.

Цели петима от играчите ни завършиха с двуцифрен точков актив.

Отново най-резултатен бе Александър Гавалюгов, който за близо 27 минути на паркета вкара 25 точки. Ботевградчанинът се отличи и с 8 асистенции. Много силен мач изиграха и Деян Колев и Александър Жилев. Жилев приключи с 13 точки, 11 борби и 4 асистенции за коефициент 28. Същата ефективност записа и Колев, който направи втория  си дабъл дабъл с по 12 точки и борби. Теодор Трифонов също игра много силно и се отличи с 14 точки и 8 борби, а Станислав Хинков наниза 16 точки.