Денвър готвил шокиращ трансфер в НБА

Денвър готвил шокиращ трансфер в НБА

Нъгетс са искали да съберат Лука Дончич и Никола Йокич в един отбор

Денвър Нъгетс се е опитал да събере Никола Йокич и Лука Дончич в един отбор през 2018 г. Според Майк Сингър, бивш репортер на Денвър Поуст, който сега работи за Нъгетс, Денвър е бил готов да предложи трейд, съсредоточен около Гари Харис и няколко избора в първия кръг на драфта.

"Нъгест знаеха, че сърбинът Владе Дивац, който по това време ръководеше Кингс, не искаше много Лука Дончич", сподели Сингър в подкаста The Hoop Collective."И те имаха намерение да съберат Никола Йокич с Лука Дончич. В нощта на драфта през 2018 г. те опитаха. Имаше отправено обаждане. Имаше предложение и Нъгетс се опитаха да получат избор №2 за Гари Харис и два избора в първия кръг", добавя той.

Сакраменто в крайна сметка запази втория си избор, но вместо това избра Марвин Багли.

Междувременно Атланта Хоукс, бяха с третия избор, сключиха сделка с Далас, като изпратиха правата на Дончич на Маверикс в замяна за Трей Йънг и бъдещ първи избор, който се превърна в Кам Редиш.

Уестбрук отива в Сакраменто

Ръсел Уестбрук, който бе обявен за най-полезен играч в НБА за 2017 година ще подпише със Сакраменто Кингс, според ESPN

Рилецо гостува на лидера в Испания в първия си мач от ФИБА Къп (ВИДЕО)

Двубоят с Мурсия започва в 21,30 часа

Президентът на БФБаскетбол Георги Глушков със специален жест за сребърните медалистки от Игрите в Москва 1980

Президентът на Българската федерация по баскетбол (БФБаскетбол) Георги Глушков връчи специални екипи с надпис "45 години величие" и червени рози на състезателките от женския национален отбор на страната, спечелил преди 45 години сребърни медали от Олимпийските игри в Москва

Ерик Сполстра пое националния отбор по баскетбол на САЩ

54-годишният Сполстра ще трябва да изведе американците към шеста поредна олимпийска титла

Цървена звезда се справи с Жалгирис, Дубай шокира Фенербахче

Байерн с втора победа в Евролигата

Везенков и Олимпиакос с домакинска загуба в Евролигата

Гръцкият гранд отстъпи на Анадолу Ефес

Везенков: Винаги е хубаво да спечелиш такъв мач

Александър Везенков коментира победата на Олимпиакос в дербито срещу Панатинайкос в гръцкото първенство, като в изказването си постави акцент върху представянето на неговия отбор в защита.

Александър Везенков поведе Олимпиакос към победа над Панатинайкос (ВИДЕО)

Той реализира 22 точки

Костадинов с победа в Испания, Младенов с поражение в Адриатическата лига

Двамата с добри изяви