Документален филм по проекта на ФИБА бе представен в България

Документален филм по проекта на ФИБА бе представен в България

Документален филм по проекта на Международната федерация - ФИБА "Промис" (Promise) бе официално представен и в България

Документален филм по проекта на Международната федерация - ФИБА "Промис" (Promise) бе официално представен и в България.

Представители на различни сфери от баскетболната общественост в страната имаха възможност да изгледат и обсъдят лентата, в която пет жени, обединени от страстта си към спорта, разказват за предизвикателствата, пред който той ги изправя.

Една от тях е и Сандра Велчева-Хънт, на която през лятото ФИБА гласува доверие да бъде един от двамата технически делегати на Олимпийските игри в Париж.

Във филма участие взимат още Мери Андраде (Португалия), Мейв Коулман (Ирландия), Клара Вердагер (Каталуния) и Йета Зека (Косово), всяка от които споделя своята вдъхновяваща история.

Проектът "Промис" по програма "Еразъм+" стартира през януари 2023 година и ще продължи до юни 2025-а, като има за основна цел да се справи със ситуацията на неравенство и полова дискриминация, които все още се наблюдават в света на баскетбола.

С предвидените дейности проектът цели да насърчи по-голямото включване и участие на момичета и жени в баскетбола на всички нива, както и да премахне отрицателните стереотипи.

Документалният филм със Сандра Велчева-Хънт вече е достъпен и в канала на Българската федерация по баскетбол в интернет платформата YouTube.

Уембаняма за загубата във финалите на НБА: Това е най-големият урок в живота ми

„Болезнено е, но няма да бягам от това“, заяви центърът на Спърс

Ню Йорк Никс е новият шампион в НБА! (ВИДЕО)

Извънземен Джейлън Брънсън с 45 точки поведе тима към нов магичен обрат над Сан Антонио Спърс

ШОК: Арестуваха Джеймс Хардън с оръжие

Гардът на Кливланд Кавалиърс Джеймс Хардън беше беше арестуван в ранните часове на събота за нарушение, свързано с незаконно притежание на оръжие

Олимпиакос на Везенков е шампион на Гърция! (ВИДЕО)

Българинът с 19 точки в решаващия пети мач срещу Панатинайкос

Балкан ще участва в турнира Еврокъп

Баскетболният шампион е сред участниците в надпреварата през следващия сезон

Баскетболните национали ще проведат открита тренировка в Самоков

Мъжкият национален отбор по баскетбол на България ще проведе открита тренировка на 15 юни (понеделник) от 18:30 часа в „Арена СамЕлион“ в Самоков.