Драма: Рилецо падна в Плевен след продължение (ВИДЕО)

Спартак с драматичен успех след 97:95 в НБЛ

Спартак (Плевен) победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) 97:95 (15:29, 22:18, 25:20, 23:18, 12:10) след продължение в първата среща от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Редовното време завърши 85:85.

След успеха Спартак се изкачи второто място в класирането със седем победи и четири поражения, а гостите са четвърти с 6-5.

Двубоят беше изключително оспорван, премина през много обрати, но в крайна сметка в допълнителните пет минути домакините спечелиха с 12:10 и се поздравиха с успеха.

Отборът на Рилски спортист започна доста силно и в края на първата четвърт имаше аванс от 16 точки при 29:13. Играчите на Любомир Минчев се опитаха да намалят изоставането си и на почивката донякъде успяха, отстъпвайки с 37:47. Те продължиха това и в третата част и след 30 минути имаха пасив от само пет точки - 62:67.

В последните десет минути с кош на Цветомир Чернокожев плевенчани изравниха 71:71, след което направиха обрат и поведоха със 79:73. 26 секунди преди сирената Спартак имаше аванс от 83:80, но Чавдар Костов вкара тройка, а Александър Янев два наказателно удара за обрат - 85:83 за Рилски спортист. При оставащи осем секунди Станимир Маринов беше точен два пъти от фаула за 85:85 и прати мача в продължение.

В добавените пет минути домакините взеха аванс с 90:85 и до края водеха. Деян Карамфилов беше точен от далечна дистанция за гостите, за да намали пасива на 95:96 преди Станимир Маринов да фиксира крайното 97:95 за Спартак с един наказателен удар три секунди преди края.

За плевенчани Станимир Маринов беше най-полезен с 22 точки, 7 борби и 8 асистенции, Родни Първис добави 14 точки, Николай Стоянов вкара 13, а с по 12 точки завършиха Цветомир Чернокожев и Брайънт Томас.

За тима от Самоков се отличиха Джоузеф Лоусън с 25 точки и 10 борби, Чавдар Костов с 22 точки и 8 борби, а по 12 точки реализираха Александър Янев и Деян Карамфилов.

В следващия кръг Спартак (Плевен) ще гостува на Академик Пловдив на 18 декември, а два дни по-рано Рилски спортист ще играе с Миньор 2015 (Перник).

Утре предстоят нови три двубоя - Академик (Пловдив) - Балкан (Ботевград), ЦСКА - Берое (Стара Загора) и Черноморец (Бургас) - Левски.

Резултати от XI кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Спартак (Плевен) - Рилски спортист (Самоков) - 97:95 (15:29, 22:18, 25:20, 23:18, 12:10) след продължение

8. Берое            10    4    6    818:844     14
9. Миньор 2015            10    4    6    749:856     14

Глушков: Винаги съм бил твърд срещу всичко, което убива спорта

Има кой да гледа, кой да разследва и кой да наказва уговорените мачове в българския баскетбол, каза служебният спортен министър