Евролигата глоби отбор на български национал

Евролигата глоби отбор на български национал

Сръбският отбор на българския национал Коди Милър-Макинтайър Цървена звезда бе глобен с обща сума от 74 500 евро от ръководството на баскетболната Евролига

Сръбският отбор на българския национал Коди Милър-Макинтайър Цървена звезда бе глобен с обща сума от 74 500 евро от ръководството на баскетболната Евролига за мъже, информира местното издание sportskacentrala.com.

Санкцията за Цървена звезда е наложена по седем точки на Дисциплинарния правилник на турнира, след гостуването на литовския Жалгирис и последвалото домакинство на гръцкия Панатинайкос.

Американецът с български паспорт Милър-Макинтайър не е сред глобените състезатели, но съотборниците му Неманя Недович, Лука Митрович и Никола Калинич бяха санкционирани със съответно 10 000, 7 000 и 5 000 евро.

Сред основните причини са коментари за работата и отношението към съдиите на мача с Жалгирис на 30 октомври, както и поведението на феновете на сръбския тим по време на домакинството срещу Панатинайкос два дни по-късно.

Цървена звезда отстъпи пред Жалгирис с 84:86, а срещу Панатинайкос претърпя поражение със 77:81.

Рилски спортист падна вкъщи от черногорци

Баскетболистките ни претърпяха поражение при домакинството от Адриатическата лига

Чикаго надви Кливланд, Мемфис се справи с Минесота в НБА

Вижте резултати от НБА

Залата на ЦСКА с ново име

Новото име на баскетболната зала на ЦСКА в София е ARENA IZZI, съобщиха от клуба на официалния си профил в социалната платформа Фейсбук.

Разширението на НБА се отлага за догодина

Комисарят на Националната баскетболна асоциация (НБА) Адам Силвър за пръв път открои ясен план за разширяване на Лигата в рамките на САЩ и Канада, и заяви, че през 2026 година ще бъде взето решение дали това да се случи.

Ню Йорк Никс победи Сан Антонио Спърс във финала за Купата на НБА

Отборът на Ню Йорк Никс се наложи над Сан Антонио Спърс със 124:113 във финала и спечели Купата на Националната баскетболна асоциация в Лас Вегас.

Силен Везенков, но Олимпиакос изгуби в Евролигата (ВИДЕО)

Българският национал Александър Везенков и гръцкият Олимпиакос допуснаха поражение от испанския Валенсия с 92:99 (27:25, 20:24, 29:18, 16:32) като домакини в среща от 16-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Словенки нанесоха първа загуба на Монтана в Европа

Баскетболистките на Монтана 2003 отстъпиха пред вицешампиона Цинкарна с 61:69 (21:15, 12:15, 15:17, 13:22) като гости в Словения в среща от редовния сезон в Адриатическата лига при дамите.

Баскетболният Черно море е №1 във Варна

Баскетболният тим на Черно море бе удостоен с отличието „Отбор на годината“ на Варна

Местят финалния етап от Купата на НБА

Ръководството на Националната баскетболна асоциация (НБА) обмисля преместването на полуфиналите и на финала на НБА Къп от Лас Вегас от следващия сезон нататък, съобщава ESPN.