Фантастичен Везенков триумфира с Олимпиакос (ВИДЕО)

Фантастичен Везенков триумфира с Олимпиакос (ВИДЕО)

Българинът най-добър в решителния мач с Панатинайкос

Олимпиакос спечели за 13-и път титлата в гръцкото баскетболно първенство, а над всички за триумфа бе българинът Александър Везенков.

В "Двореца на мира и приятелството" в Пирея Олимпиакос победи с 93:74 Панатинайкос в третия мач от финалната серия, която завърши с 3:0 успеха за "червено-белите".

Везенков завърши срещата с 25 точки, като бе точен при девет от 13-те си стрелби от игра, в това число и при четири от петте си опита си опита от тройката. Тежкото крило добави още 6 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка на сметката си, като не допусна нито една грешка в атака за 32 минути и 15 секунди на терена. 

След равностойна първа четвърт, която домакините спечелиха с 28:26, играчите на Олимпиакос взеха много сериозна преднина във втората третина, която завърши 27:14 в тяхна полза. Така на почивката Олимпиакос водеше с 55:40. 

В третата част гостите от Панатинайкос, които са 39-кратен шампион на Гърция, намалиха част от изоставането си, но то остана двуцифрено преди заключителните 10 минути. В тях домакините показаха прекрасна игра в атака и след 30:21 фиксираха убедителната си победа.

Костас Слукас завърши с 14 точки за новите шампиони, а още 10 прибави Шакил Маккисик. 

За Панатинайкос сърбинът Неманя Недович вкара 23 точки, а с "дабъл-дабълт" от 15 точки и 10 борби остана центърът Йоргос Папаянис.

За Олимпиакос това е първа титла от сезон 2015/16 насам, а воденият от Йоргос Барцокас тим приключва кампанията с дубъл, като по-рано спечели и купата на Гърция. Подобно постижение в Пирея не бяха постигали от 1997 година насам. Освен това Олимпиакос игра и полуфинал в Евролигата, завършвайки на втора позиция в редовния сезон и на четвърто място в крайното класиране.

Черно море Тича надви Берое след продължение

Варненци надвиха своя опонент с резултат 100:96

Балкан надделя с мъка над Миньор в първия мач от 1/4-финалната серия между двата отбора (ВИДЕО)

Ботевградчани спечелиха с две точки разлика

Бостън Селтикс изхвърли Орландо Меджик в първия рунд на плейофите в НБА

Резултати от НБА

Фенербахче във финалната четворка на Евролигата

Фенербахче e първият отбор, който се класира на Финалната четворка в Евролигата по баскетбол за мъже в Аби Даби.

Везенков и Олимпиакос не успяха да затворят сериите срещу Реал Мадрид (ВИДЕО)

Ще има четвърта среща в четвъртък

Деймиън Лилард скъса ахилес, аут до края на сезона

Плеймейкърът на баскетболния Милуоки Бъкс Деймиън Лилард е със скъсано ахилесово сухожилие и ще пропусне остатъка от плейофите в НБА, обявиха от клуба му в понеделник вечер.

Голдън Стейт опази домакинското си предимство срещу Хюстън

Голдън Стейт Уориърс докосва втория кръг в плейофите на НБА. Съставът на Стив Кър надделя над Хюстън Рокетс със 109:106 в четвъртия мач от четвъртфиналите на Западната конференция.

Кливланд отстрани Маями в най-неравностойната серия от плейофите на НБА

Кливланд победи Маями с 138:83 и спечели плейофната серия в НБА с категоричните 4:0 победи.

Борислава Христова и Жирона са на полуфинал в испанския баскетболен елит

На полуфиналите Жирона ще има за съперник тима на Сарагоса.