Според информацията Сънс и главният изпълнителен директор на борда Рич Клайман са се срещали „няколко пъти“ през последната седмица, за да обсъдят потенциални дестинации за бъдещия член на Залата на славата.
Отборите, които вече са изразили интерес към 36-годишния играч, са Хюстън Рокетс, Маями Хийт, Минесота Тимбъруулвс, Ню Йорк Никс и Сан Антонио Спърс, въпреки че докладът посочва, че „няколко кандидати за уайлд кард“ наскоро са се включили в разговора.
Дюрант трябва да получи 54,7 милиона долара през сезон 2025-26. Ако бъде разменен, 15-кратният участник в Мача на звездите ще има право да подпише двугодишно удължаване на договора на стойност до 112 милиона долара през юли.
Сънс завършиха с баланс от 36 победи и 46 загуби през този сезон, въпреки че имат най-високите заплати в историята на НБА, което доведе до уволнението на старши треньора Майк Буденхолцер и понижаването на генералния мениджър Джеймс Джоунс. Двукратен шампион на НБА и четирикратен реализатор, Дюрант е записал средно по 26,6 точки, 6,0 борби и 4,2 асистенции в 62 мача (всички като титуляр) през сезон 2024-25.