ЛеБрон Джеймс с историческо постижение в НБА (ВИДЕО)

Премина 40 000 отбелязани точки

Никола Йокич реализира 35 точки, 10 борби и 7 асистенции за Денвър, а ЛеБрон Джеймс – 26 точки, 9 асистенции и 3 откраднати топки за Лос Анджелис Лейкърс при победата на Нъгетс като гости в Лос Анжелис със 124:114 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Майкъл Портър - младши добави 25 точки, а Джамал Мъри вкара 24 точки и 11 асистенции за гостите от Денвър, които удължиха победната си серия на шест мача.

ЛеБрон Джеймс се превърна в първия баскетболист в историята на НБА, който преминава границата от 40 000 отбелязани точки. Джеймс се нуждаеше само от още 9 точки преди срещата с Нъгетс и успя да стигне до историческото постижение пред препълнените трибуни.

Четирикратният шампион в лигата оглави реализаторската класация в НБА преди повече от година, когато изпревари постижението на легендарния Карийм Абдул-Джабар. 39-годишният ЛеБрон Джеймс в момента е най-възрастният играч в НБА, който продължава да се представя на елитно ниво в 21-ия си сезон в лигата.

Хюстън победи Финикс със 118:109 като гост в друга среща от вечерта в НБА. Джейлън Грийн реализира 34 точки и 9 борби за Ротекс, които прекъснаха серията си от девет поражения като гости. Фред ВанВлийт добави 24 точки и 11 асистенции, а Алперен Шенгюн се включи с 21 точки и 10 борби за Хюстън.

Кевин Дюрант отбеляза 30 точки и 9 борби за Сънс, които имаха девет поредни успеха като домакини до момента. Девин Букър се отчете с 24 точки и изкълчи десния си глезен в края на двубоя.

Маями записа домакински успех над Юта със 126:120 след 37 точки на Джими Бътлър – негово най-добро постижение за сезона. Бътлър вкара 25 точки през второто полувреме, а Бам Адебайо завърши с 23 точки и 7 борби.

В оставалите две срещи от вечерта Бруклин се наложи у дома над Атланта със 114:102 след 38 точки на Микал Бриджис, а Мемфис претърпя поражение при домакинството си на Портланд със 100:107 след продължение. Анфърни Саймънс отбеляза 18 от своите 30 точки след третата четвърт, а гостите преодоляха пасив от 18 точки в четвъртата част, за да стигнат до победата.