Левски би Миньор с 1 точка разлика

„Сините“ с 10-а победа в НБЛ

Отборът на Левски се наложи над Миньор 2015 със 72:71 (12:17, 24:11, 16:21, 20:22) като гост в Перник в продължил близо два часа и половина мач от 27-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Победата бе втора поредна и общо десета за „сините“, които продължават битката за участие в плейофите, докато перничани допуснаха втора поредна и общо 19 загуба от началото на сезона.

Домакините от Миньор 2015 започнаха по-добре срещата и водеха със 17:12 след 10 минути игра. Силен старт на втората четвърт за „сините“ им позволи да поемат инициативата и да почивката натрупаха аванс от 36:28. Баскетболистите на Левски задържаха водачеството в третата част, в която перничани намалиха до 5 точки изоставането си, но след добра серия гостите дръпнаха с 13. Домакините успяха пак да скъсят дистанцията и преди четвъртия период изоставаха само с 3 точки – 49:52.

Последната част бе изключително оспорвана и напрегната, като премина с няколко смени на водачеството. Данило Арнитович изведе Миньор 2015 напред за 67:65 при оставащи две минути в мача, а Димитър Маринчешки реализира за Левски, изравнявайки за 67:67.

Константин Паисиев пак даде преднина на домакините с кош 25 секунди преди края, а Момил Кадиев отбеляза един наказателен удар от двата, които изпълни и намали на 68:69.

Последваха още изпълнения от наказателната линия, като Арнитович увеличи аванса на Миньор 2015 до 71:68, а Лъчезар Димитров намали с 1 точка за „сините“ - 71:69 при оставащи 9 секунди.

Маринчешки и Георги Кендеров пропуснаха на два пъти при следващите изпълнения на наказателни удара за двата тима, а в заключителните 2 секунди Лъчезар Димитров отбеляза победната тройка за Левски, оформяйки крайното 72:71 за гостите.

Димитров се отличи със 17 точки, 4 борби и 9 асистенции за победителите, а Димитър Маринчешки добави „дабъл-дабъл“ от 17 точки и 10 борби. Златин Георгиев допринесе с 16 точки и 3 борби.

Лъчезар Тошков вкара 17 точки за Миньор 2015, а Никола Ивкович се включи с 11 точки и 5 борби.

В следващия кръг Левски приема Академик Пловдив в София на 4 април, а два дни по-късно Миньор 2015 ще бъде домакин на Шумен в Перник.