Левски Лукойл потегли за Финландия без двама

Левски Лукойл потегли за Финландия без двама

Самолетът на сините закъсня, баскетболистите се забавляват с дженга

Днес баскетболистите на Левски Лукойл потеглиха към второто си поредно гостуване за ФИБА Къп. Утре от 18:30 часа те гостуват на финландския Катая в петия си мач от Група G на турнира.
 
Още през миналата седмица шампионите се класираха за следващата фаза, а това стана възможно след победата им над Днипро в Украйна. 
 
Извън групата за Финландия останаха двама – Калоян Иванов и Деян Карамфилов. Калоян е с все още неотшумяла контузия в глезена от мача с Берое, заради която не игра срещу Днипро в Украйна. В неделя е дербито с Рилски спортист в НБЛ и желанието на ръководството на клуба е крилото да бъде съхранен именно за тогава.
 
Пътят към Финландия е тежък и на отбора предстоят три полета. София – Истанбул, Истанбул – Хелзинки, Хелзинки – Йоенсуу, където домакинства Катая.
 
 
8:15 бе обявен за сборен час тази сутрин за тима на Терминал 2 на Летище София, а ако всичко върви по план, селекцията на Константин Папазов ще се настани в хотела в Йоенсуу около 22:00 часа тази вечер.
 
Самолетът за Истанбул закъсня с повече от час, а баскетболистите уплътниха времето си като играха на любимата си игра „Дженга”. 
 
В ранния следобед от Истанбул те летят за Хелзинки, а от там за Йоенсуу – град с над 72 000 души население.

 

Индиана Пейсърс доведе битката за титлата в НБА до последен мач (ВИДЕО)

След отборна победа срещу Оклахома Сити Тъндър

Балкан (Ботевград) свиква Общо събрание

При липса на кворум, събранието се отлага с един час

Сделка за ЛА Лейкърс става най-скъпата в историята

10 милиарда долара плати Майк Уолтър, за да купи Лос Анжелис Лейкърс от НБА.

Европейското първенство по баскетбол за жени ще стартира с четири мача

Европейското първенство по баскетбол за жени за 2025 година стартира днес с първите четири мача.

Рилски спортист научи потенциалните си съперници към Шампионската лига

За втора поредна година българският първенец Рилски спортист ще участва в квалификациите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига на ФИБА.

Оклахома Сити е само на една победа от първа титла в НБА

Тъндър води в серията срещу Индиана с 3:2, а следващата среща между двата отбора ще се проведе на 20 юни в Индианаполис.

Оклахома Сити изравни финалната серия с Индиана в НБА

Шей Гилджъс-Александър вкара 35 точки за успеха, резултатът вече е 2:2 победи

Ясно е колко време ще отсъства Везенков

Голямата звезда на българския баскетбол Александър Везенков ще трябва да почива около две седмици

Финикс се разделя с Кевин Дюрант

Тимът от НБА Финикс Сънс работи активно с бизнес партньора на Кевин Дюрант, за да обмислят вариантите за размяна на играча, съобщи ESPN в сряда.