Левски победи драматично Ямбол в НБЛ (ВИДЕО)

"Сините" се наложиха с 80:79

Левски се наложи над състава на Ямбол с 80:79 (11:17, 24:17, 26:18, 19:27) като гост в среща от 26-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). „Сините“ записаха девети успех от началото на сезона, а Ямбол прекъсна серията си от четири поредни победи с 15-о поражение до момента.

Домакините натрупаха аванс от 6 точки – 17:11 след първите 10 минути игра, но до почивката отстъпиха инициативата на Левски и гостите поведоха с 35:34.

„Сините“ продължиха да бъдат по-ефективни и след паузата, откъсвайки се с 61:52 преди последната четвърт.

Двубоят бе решен от изключително напрегнати финални минути, в които съперниците си размениха няколко пъти водачеството. Победата за гостите от София донесе Димитър Маринчешки, който бе фаулиран от Александър Матушев. Маринчешки бе точен на два пъти от наказателната линия 3 секунди преди края на срещата и оформи финалното 80:79.

Трима баскетболисти на Левски реализираха по 18 точки – Лъчезар Димитров, Марио Боянов и Димитър Маринчешки, който оформи „дабъл-дабъл“ след като овладя 13 борби.

Маркедрик Бел бе най-резултатен за домакините с 23 точки и 7 борби, а Питър Кис добави 16 точки и 6 борби.

За тима на Ямбол предстои домакинство на Шумен на 27 март, докато на 29 март Левски ще гостува на Миньор 2015.