Левски срещу историята и Лукойл

Левски срещу историята и Лукойл

"Сините" нямат титла от 2001 година

Петият финален мач за титлата е каймакът на баскетбола. В един дву­бой се решава изходът на първенство, продъл­жило цели в месеца.

Днес от 18:00 часа в Самоков баскетболната война между шампиона „Лу­койл Академик" и „Лев­ски" ще приключи поне до есента. И ще изпрати титлата на познат и не­изменен от 11 години адрес или при „сините", които не са вдигали трофея от 2001-ва.

Затова „Левски" в „Арена Самоков" излиза първо срещу историята, а после и срещу тотал­ната доминация на тима на петролната компа­ния с 11 поредни титли. Върви петият опит за 5 години на „сините" да свалят от върха „Лукойл Академик". В първите 4 от 2010-а досега „Левски" катастрофира в двубоя с абсолютния доминант на родната баскетболна сцена вече повече от десетилетие. Сега обаче има шанс да пречупи гос­подството на „Лукойл Академик" под кошовете.

Двубоят в Самоков държи и всички шансове да концентрира внима­нието на фенове и спе­циалисти основно върху баскетбола и това, което се случва на терена, фи­налната серия досега предложи два, а може би и три много качествени двубоя, с които би тряб­вало да се гордее почти всеки европейски шам­пионат. Но вместо играта мачовете катализираха огромно напрежение из­вън терена, което в пър­вите два сблъсъка изби в не­запомнени скандали.

Междувременно стана ясно, че е имало шанс Александър Везенков да играе в плейофите за „Лу­койл Академик", където баща му Сашо Везенков е треньор и спортен ди­ректор на клуба. Попречили са правилата на Гръцката федерация по баскетбол.  Според разпоредбите, ако Везенков-младши бе излязъл за тима на петролната компания у нас, не е имало възможност след това да се върне в елитния "Арис", където направи страхотен сезон.
Чавдар Костов остава в Рилски спортист

Опитният национал има 4 трофея за 3 сезона

Академик Пд се подсили с американец

Джекез Йол подписа с пловдивчани

ЛеБрон Джеймс отказа да коментира бъдещето си

Баскетболистът обяви, че няма какво да каже

Обрад Томич остава в Академик Бултекс

Босненецът ще продължи да носи екипа на пловдивчани

Наш национал смени отбора в Испания

Емил Стоилов ще играе през новия сезон в Клас Баскет Сант Антони

Феновете на баскетболния Черноморец искат среща с кмета на Бургас

Отборът на Черноморец няма да участва в Sesame Национална баскетболна лига за втори пореден сезон, а това разгневи изключително много феновете на "акулите", които поискаха спешна среща с кмета на Бургас. Ето какво написаха те във фен групата си в социалната мрежа Фейсбук.

ЛеБрон Джеймс приключва с ЛА Лейкърс след края на следващия сезон

Предстоящият сезон 2025/26 ще бъде последният за ЛеБрон Джеймс с екипа на Лос Анджелис Лейкърс

Леброн и синът му може да играят заедно в НБА

"Не това е прекалено. Той ще бъде на 42, братле", отговори Брайс Джеймс, синът на Леброн Джеймс, на въпроси за възможността да играе заедно с баща си в НБА.

Баскетболистките биха Румъния в контрола

Българският национален отбор по баскетбол за жени започна победоносно лагера си в Русе. Селекцията, водена от старши треньора Таня Гатева, се наложи над Румъния със 106:53 в първата контрола между двата тима, която се игра в зала „Дунав“.