Левски стартира плейофите с убедителна победа срещу Спартак

Левски стартира плейофите с убедителна победа срещу Спартак

Момчетата на Тити Папазов громят у дома със 108:73

Отборът на Левски стартира плейофите в НБЛ с убедителна победа у дома над Спартак (Плевен) със 108:73. Момчетата на Тити Папазов бяха пълновластни господари на игрището и съвсем заслужено се поздравиха с успеха.

Най-резултатен за "сините" беше Арън Харпър, който вкара 22 точки, а Георги Чековски и Доналд Коул добавиха по 16 за успеха. За гостите от Плевен, Илия Станков отбеляза 17 точки, а Тодор Тодоров се отчете с 13.

След два дни Левски гостува в Плевен на Спартак и ако покаже днешната игра, съвсем спокойно може да вземе втора победа и с това да осигури мястото си на полуфиналите. 

Залата на ЦСКА с ново име

Новото име на баскетболната зала на ЦСКА в София е ARENA IZZI, съобщиха от клуба на официалния си профил в социалната платформа Фейсбук.

Разширението на НБА се отлага за догодина

Комисарят на Националната баскетболна асоциация (НБА) Адам Силвър за пръв път открои ясен план за разширяване на Лигата в рамките на САЩ и Канада, и заяви, че през 2026 година ще бъде взето решение дали това да се случи.

Ню Йорк Никс победи Сан Антонио Спърс във финала за Купата на НБА

Отборът на Ню Йорк Никс се наложи над Сан Антонио Спърс със 124:113 във финала и спечели Купата на Националната баскетболна асоциация в Лас Вегас.

Силен Везенков, но Олимпиакос изгуби в Евролигата (ВИДЕО)

Българският национал Александър Везенков и гръцкият Олимпиакос допуснаха поражение от испанския Валенсия с 92:99 (27:25, 20:24, 29:18, 16:32) като домакини в среща от 16-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

Словенки нанесоха първа загуба на Монтана в Европа

Баскетболистките на Монтана 2003 отстъпиха пред вицешампиона Цинкарна с 61:69 (21:15, 12:15, 15:17, 13:22) като гости в Словения в среща от редовния сезон в Адриатическата лига при дамите.

Баскетболният Черно море е №1 във Варна

Баскетболният тим на Черно море бе удостоен с отличието „Отбор на годината“ на Варна

Местят финалния етап от Купата на НБА

Ръководството на Националната баскетболна асоциация (НБА) обмисля преместването на полуфиналите и на финала на НБА Къп от Лас Вегас от следващия сезон нататък, съобщава ESPN.

Скочиха на съдиите в НБА

Удока бесен след поредната рапсодия на Йокич: Съдиите бяха заслепени от звездите

Локомотив (Пловдив) продължи победната си серия в НБЛ

След успех с 88:72 над Миньор 2015