Локомотив Пловдив обяви още един нов

Локомотив Пловдив обяви още един нов

"Черно-белите" се подсилиха с Томислав Минков

Баскетболният Локомотив Пловдив, който ще дебютира през предстоящия сезон в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), продължава с лятната си селекция. "Черно-белите" обявиха привличането на Томислав Минков.

През последните пет сезона крилото игра за другия елитен пловдивски клуб - Академик Бултекс 99, с който завоюва бронзови медали в НБЛ и сребро в Балканската лига.

Преди това 23-годишният баскетболист е носил още екипите на Чавдар Троян и Атлетик София. Минков преминава през школите на Академик София, Левски и Спортни таланти.

"С ръст от 197 см, той ще добави стабилност и експлозивност към състава ни. Добре дошъл в “черно-бялото” семейство, Томи! Пожелаваме ти много успехи с Локомотив", написаха от клуба. 

Минков е третият бивш баскетболист на Академик, който преминава при "черно-белите". До момента това направиха Кръстомир Михов и Йоанис Кикрилис, а в тима ще се състезава и Георги Кендеров. 

Звезда и Милър-Макинтайър с победа в Евролигата

Над Дубай

Шумен отнесе Спартак с 20 точки разлика в НБЛ

Така шуменци изплуваха от последното място и изпратиха там отбора на Левски

Черно море Тича срещу Миньор 2015 и Балкан срещу Спартак Плевен в 1/4-финалите за Купата

Жребият за четвъртфиналите и полуфиналите във Финалната осмица от турнира за Купата на България по баскетбол при мъжете бе изтеглен днес в зала „Триадица“.

Резултатите в НБА

Ето как свършиха битките на корта тази нощ

Везенков поведе Олимпиакос към успех над Барселона (ВИДЕО)

Олимпиакос победи Барселона 87:75 в Пирея в един от най-интересните двубои от 25-ия кръг на Евролигата. Българският национал Александър Везенков бе над всички с 20 точки и 11 борби.

ЛеБрон Джеймс навярно изигра последния си мач в залата в Кливланд

Кавалиърс посветиха специално видео на една от легендите си