Лука Дончич готов да се върне в Реал М

Лука Дончич готов да се върне в Реал М

Връзката на баскетболиста Лука Дончич с бившия му отбор Реал Мадрид остава силна, а словенският национал не отхвърля вариант да се завърне в испанския клуб, в който стартира професионалната му кариера.

"Трябва да си изключително добър, за да играеш за Реал Мадрид", каза Дончич в интервю за The Wall Street Journal, а попитан директно за възможността отново да облече екипа на гранда от Мадрид, той отговори: "Разбира се. Те ме отгледаха."

Лука Дончич се премести от Любляна в испанската столица едва на 13 години и направи дебюта си при мъжете през 2015 година.

В следващите три години той спечели титлата в Еволигата с Реал Мадрид, беше обявен за най-полезен играч във Финалната четворка на турнира и стана най-младият най-полезен баскетболист за сезона в Евролигата през 2018 година.

Словенецът беше избран под номер 3 в драфта на Националната баскетболна лига на САЩ и Канад (НБА) от Атланта Хоукс, а след това веднага бе трансфериран в Далас Маверикс, където прекара седем сезона, преди да бъде изпратен в Лос Анджелис Лейкърс през февруари тази година. 

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни. 

Баскетболна националка ще играе в Турция

Баскетболната националка Гергана Иванова сменя белгийския Роял Касторс Брен с турския Несибе Айдън.