Лукойл спечели първия финален плейоф с Левски

Лукойл спечели първия финален плейоф с Левски

Лукойл Академик спечели срещу Левски с 95:87 и поведе с 1:0 победи в серията

Отборът на Лукойл Академик записа първа победа във финалния плейоф на Националната баскетболна лига (НБЛ). „Студентите” победиха Левски и поведоха с 1:0 победи в серията. Лукойл Академик бе домакин на този двубой и записа успех с разлика от 8 точки – 95:87.

За победителите Уили Дийн записа много силен мач. Той отбеляза 28 точки, а освен това завърши срещата с 6 борби и 6 асистенции. Славко Стефанович добави още 22 точки и 4 борби. Другите най-резултатни баскетболисти за Лукойл бяха Бранко Миркович и Перо Антич, които завършиха с 14 точки и 10 овладени борби.

За отбора на Левски най-резултатен бе Арън Харпър с 29 точки, 7 борби и 6 асистенции. Доналд Коул и Боби Фрейзър добавиха по 19 точки, но това не се оказа достатъчно за успех в мача.       

Следващата среща от серията е на 22-ри май (събота) от 18:00 часа в спортния комплекс в Правец, като отново домакинството ще бъде на страната на Лукойл.   

Обрад Томич остава в Академик Бултекс

Босненецът ще продължи да носи екипа на пловдивчани

Наш национал смени отбора в Испания

Емил Стоилов ще играе през новия сезон в Клас Баскет Сант Антони

Феновете на баскетболния Черноморец искат среща с кмета на Бургас

Отборът на Черноморец няма да участва в Sesame Национална баскетболна лига за втори пореден сезон, а това разгневи изключително много феновете на "акулите", които поискаха спешна среща с кмета на Бургас. Ето какво написаха те във фен групата си в социалната мрежа Фейсбук.

ЛеБрон Джеймс приключва с ЛА Лейкърс след края на следващия сезон

Предстоящият сезон 2025/26 ще бъде последният за ЛеБрон Джеймс с екипа на Лос Анджелис Лейкърс

Леброн и синът му може да играят заедно в НБА

"Не това е прекалено. Той ще бъде на 42, братле", отговори Брайс Джеймс, синът на Леброн Джеймс, на въпроси за възможността да играе заедно с баща си в НБА.

Баскетболистките биха Румъния в контрола

Българският национален отбор по баскетбол за жени започна победоносно лагера си в Русе. Селекцията, водена от старши треньора Таня Гатева, се наложи над Румъния със 106:53 в първата контрола между двата тима, която се игра в зала „Дунав“.

Ас на Индиана Пейсърс аут за целия сезон 2025/26

Президентът на Индиана Пейсърс Кевин Причарт съобщи, че плеймейкърът на тима Тайрийз Халибъртън ще пропусне целия сезон 2025/26, за да се възстанови от скъсването на ахилес, което претърпя в седмия мач от финалната серия с Оклахома Сити Тъндър.

Пини Гершон гледа националите до 16 години

Новият директор "Развитие" към Българската федерация по баскетбол (БФБаскетбол) Пини Гершон посети Перник, където наблюдава тренировка на националния отбор на страната за момчета до 16 години.

Александър Везенков е MVP на гръцкото първенство

Получава приза за четвърти път