Малки сделки белязаха затварянето на трансферния прозорец в НБА

Малки сделки белязаха затварянето на трансферния прозорец в НБА

Звездите на Индиана Пейсърс и Чикаго Булс Пол Джордж и Джими Бътлър не смениха клубната си принадлежност

Звездите на Индиана Пейсърс и Чикаго Булс Пол Джордж и Джими Бътлър не смениха клубната си принадлежност преди затварянето на трансферния прозорец в НБА в четвъртък вечерта.

Очакваният дълго последен ден за трансфери не предложи шумни сделки, а отборите се задоволиха с няколко по-малки размени. Като най-впечатляваща от тях се очертава тази между Оклахома Сити и Чикаго.

 
"Гръмотевиците" успяха да привлекът тежкото крило Таж Гибсън, специалистът в стрелбата от тройката Дъг Макдермот и избор във втория кръг на драфта през 2018 година в замяна на центъра Жофри Ловерн и гардовете Камерън Пейн и Антъни Мороу.
 
Лос Анджелис Лейкърс и Хюстън осъществиха втора сделка в рамките на малко повече от 24 часа, като този път "езерняците" получиха гарда Тайлър Енис и правата на австралийския национал Брад Нюли в замяна на бразилския гард Марселиньо Уертас.
 
Рокетс се разделиха и с атлетичния гард Кей Джей Макданиелс, пращайки го в тима на Бруклин срещу парична компенсация.
 
Доста активен бе тимът на Финикс, който привлече крилото Майк Скот от Атланта в замяна на пик във втория кръг на драфта през този сезон, правата на турския гард Ченк Акьол и парична компенсация. "Слънцата" се освободиха и от ветерена Пи Джей Тъкър, който ще продължи кариерата си в тима на Торонто Раптърс. В замяна канадският тим изпрати във Финикс центъра Джаред Сълинджър и избори във втория кръг на драфта през 2017 и 2018 година.
 
Бившият участник в "Мача на звездите" Рой Хибърт пък ще носи екипа на Денвър. В замяна на услугите му бившият му вече тим Милуоки ще получи условен пик във втория кръг на драфта през 2019 година.
 
Пълна "Арена Ботевград" очаква националите по баскетбол за важния мач срещу Норвегия

Срещата от предварителните квалификации за Евробаскет 2029 започва днес в 19:30 ч. 

Агентът на ЛеБрон: Ако Никс не бяха станали шампиони, щеше да отиде там

Филаделфия 76ърс е една от потенциалните дестинации за ЛеБрон Джеймс

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.