Младите баскетболисти паднаха тежко от Македония, може да отпаднат

Младите баскетболисти паднаха тежко от Македония, може да отпаднат

Вижте подробности

Националният отбор за младежи U20 загуби важната си среща със Северна Македония с 54:83 и така вече нищо не зависи от нашите момчета за класиране на четвъртфинал.

Въпреки че са с актив 3-1 след първите си три силни двубоя, поражениета може да коства мястото ни в Топ 8. 

При победи на Чехия и Северна Македония ще се получи тройна въртележка, в която нашият тим не е в изгодна позиция. Все още нищо не е решено все пак, тъй като и Словакия може да се намеси в битката, и с успех над Чехия в последния ден от груповата фаза, да ни прати напред.

В равностойна първа четвърт първо домакините започнаха добре, но бързо България успя да вземе превес. До солидна разлика обаче така и не се стигаше, като Македония успяваше да се държи близо. Във втория период съседите ни атакуваха рано и изравниха още в първата минута, а след това със силна серия и с огромна подкрепа от трибуните направиха пълен обрат и се откъснаха.

За да подкрепи своите в залата бе и президентът на Македонската федерация и един от най-популярните чужденци, играли у нас - бившата звезда на Лукойл Академик Перо Антич.

Почивката дойде при 40:33, но след нея вече Македония тотално взе инициативата. Домакините се възползваха отлично от грешките на българския тим и имаха добри проценти на стрелба.

Щурм на нашите в края на третата част не успя да доведе до намаляване на разликата, която бе минала 20 точки. Оттам вече България нямаше съпротивителни сили поне да гони скъсяване на дистанцията, за тройната въртележка.

Нашите играчи пропуснаха и 10 наказателни удара в двубоя. Домакините диктуваха събитията под коша, както в борбата, така и в реализирането на точки.

По 11 точки за отбора ни вкараха Георги Герганов и Илиян Пищиков, Константин Костадинов добави 10 точки.

Македонците и Чехите са с актив 2-1, като днес Чехия играе срещу Словакия, а Северна Македония – срещу аутсайдера Ирландия.

Голдън Стейт надви Минесота, но Стеф Къри се контузи

С тройка в края Тайрийз Халибъртън донесе успеха на Индиана над Кливланд в НБА

В Черно море Тича вече мислят за серията с Балкан

"Трябва да сме готови за предизвикателството и отиваме с идеята да спечелим още първия мач от плейофите", каза Васил Евтимов

Грег Попович с първа медийна изява в новата си роля

Легендата вече не е треньор

Наставникът на Кливланд беше избран за "Треньор на годината" в НБА

"Кавалерите" записаха втория си най-успешен сезон в редовния сезон

Ню Йорк преодоля пасив от 20 точки срещу Бостън, Денвър надделя над Оклахома

Тази нощ се изиграха два мача от плейофите в НБА

Спартак Плевен отнесе Академик Бултекс и е на полуфиналите на НБЛ

Крисчън Кийлинг отбеляза 21 точки, а Спартак Плевен разгроми Академик Бултекс 99 Пловдив с 92:54

Шеф в Олимпиакос: Александър Везенков няма какво да доказва

Вижте какво още заяви генералният мениджър на баскетболния тим Никос Лепениотис

Голдън Стейт елиминира Хюстън, Индиана поведе на Кливланд

Тази нощ се изиграха два мача от плейофите на НБА

Балкан не даде шанс на Миньор и е на 1/2-финал в НБЛ

Ботевградчани победиха убедително