Момичетата до 16 години завоюваха сребро на европейското първенство в Истанбул (ВИДЕО)

Момичетата до 16 години завоюваха сребро на европейското първенство в Истанбул (ВИДЕО)

Българският национален отбор за момичета до 16 години се пребори за среброто на европейското първенство в Истанбул, Дивизия Б

Съставът на Лилия Георгиева отстъпи пред Литва с 60:77 на финала, който се изигра в Баскетболния център. Българките дадоха сериозен отбор на по-именития си съперник, особено през първите три части, в които показа, че не се притесняват, но в последната част литовките демонстрираха повече аргументи и това бе достатъчно да спечелят. Все пак българският тим изпълни своята цел, след като си извоюва място в елита за тази възраст, където ще играят през следващата година. 

Така младите "лъвици" спечелиха първо отличие от 2012 година насам и общо второ сребро в Дивизия Б, като имат на сметката си още едно сребърно отличие и още три бронзови, но в Дивизия А. По този начин българките завършиха на шампионата с пет победи и две загуби

Литовките поставиха силно начало, използвайки предимството си под коша, за да овладеят инициативата. Българките отговориха с добра игра в защита и точни стрелби на Деяна Станиславова, но техните съпернички поведоха с 2 точки в края на първата част.

Балтийският отбор стартира солидно и втората десетка, в която за първи път си осигури двуцифрена разлика. Последва светкавичен отговор на Катрин Бозова и Габриела Коцева, които се постараха символичните гости да сътворят обрат за 32:30 на голямата почивка.

Коцева и Бозова направиха така, че младите „лъвици“ да заиграят ролята на лидери при подновяването на играта. Литовките не се дадоха толкова лесно и със силен край на третата част съумяха да обърнат хода на събитията, за да се изстрелят със 7 точки.


В последната част символичните домакини не намалиха оборотите за двуцифрена разлика. Българските момичета не намериха подобаващ отговор, особено в нападение, което бе достатъчно за литовския отбор да сложи постепенно край на интригата.

Катрина Бозова бе над всички за българките с 20 точки и 6 асистенции. Габриела Коцева финишира със 17 и 6 борби. Деяна Станиславова приключи с 13 и 7 овладени под двата ринга топки.

 

Младата звезда от ЕвроБаскет 2025 си тръгва от Партизан

Финландецът се е устремил към NCAA

Лука Дончи: Не гледам много НБА, съжалявам

Словенският баскетболист на Лос Анджелис Лейкърс Лука Дончич беше видимо разочарован след поражението от Финикс Сънс, с което Лейкърс прекъснаха серията си от седем победи в редовния сезон на НБА.

Гарантират базова заплата от 1 милион долара в женския НБА

Последното предложение, направено от Женската НБА (WNBA) в колективните преговори със синдиката на играчите, би гарантирало базова заплата от 1 милион долара за състезателките с максимални договори, съобщава ESPN.

Далас победи Денвър като гост в НБА

Антъни Дейвис записа рекордните си за сезона 32 точки

Сет Къри подписва с Голдън Стейт Уориърс до края на сезона в НБА

Гардът Сет Къри ще се присъедини към брат си - двукратния носител на приза за „Най-полезен играч в Националната баскетболна асоциация“ (МВП на НБА) Стеф Къри, в отбора на Голдън Стейт Уориърс, подписвайки договор до края на сезона, съобщи ESPN.

Оклахома Сити с 20-ата си победа от началото на сезона в НБА

Вижте резултати от НБА

Резултати от НБА (ВИДЕО)

Тази нощ се изиграха осем мача

Въпреки апелите да остане: Желко Обрадович взе решение да напусне Партизан

Той отхвърли предложението да продължи да работи в клуба

След оспорван мач с Монтана: Берое с първа победа в женското първенство по баскетбол

Британи Никол Отри направи дабъл-дабъл