Монтана 2003 нанесе първо поражение на Берое в Адриатическата лига

Монтана 2003 нанесе първо поражение на Берое в Адриатическата лига

Двата български тима са с еднакъв актив във временното класиране

Монтана 2003 спечели първото за сезона българско дерби в Адриатическата лига за жени. Като домакини баскетболистките на Стефан Михайлов се наложиха над Берое Стара Загора с 65:56, нанасяйки на непобедения до момента тим първо поражение.

 
По този начин двата български тима са с еднакъв актив във временното класиране – 6-1, а единствен непобеден до момента с 6-0 остава Цинкарна Целе. В следващия кръг монтанки ще се изправят именно срещу словенския отбор в опит да повалят и него, а Берое ще посрещне босненския РМУ Бановичи в Стара Загора.
 
Домакините започнаха по-силно и излязоха напред още от първите минути, като не изпуснаха водачеството до самия край. Те имаха преднина от пет точки след една част, а до почивката успяха да я удвоят и направят двуцифрена за 39:29. През третия период на моменти Берое успя да сведе разликата до 7 точки, но тя остана двуцифрена и след него при 52:39. Въпреки че в началото на заключителната десетка разликата стана 18 точки, Берое продължи да се бори и я стопи до под 10, но не успя да стигне до нещо повече от достойна загуба.
 
Капитанът Димана Георгиева записа 23 точки и 13 борби за победителките, 13 точки и 7 асистенции добави Матея Тавич, а с 10 точки, 5 асистенции и 4 борби се включи Христина Иванова.
 
За Берое Челси Лий регистрира 19 точки и 13 борби, а с 14 плюс 10 се отчете Адиджат Адамс.
ЛеБрон Джеймс отказа да коментира бъдещето си

Баскетболистът обяви, че няма какво да каже

Обрад Томич остава в Академик Бултекс

Босненецът ще продължи да носи екипа на пловдивчани

Наш национал смени отбора в Испания

Емил Стоилов ще играе през новия сезон в Клас Баскет Сант Антони

Феновете на баскетболния Черноморец искат среща с кмета на Бургас

Отборът на Черноморец няма да участва в Sesame Национална баскетболна лига за втори пореден сезон, а това разгневи изключително много феновете на "акулите", които поискаха спешна среща с кмета на Бургас. Ето какво написаха те във фен групата си в социалната мрежа Фейсбук.

ЛеБрон Джеймс приключва с ЛА Лейкърс след края на следващия сезон

Предстоящият сезон 2025/26 ще бъде последният за ЛеБрон Джеймс с екипа на Лос Анджелис Лейкърс

Леброн и синът му може да играят заедно в НБА

"Не това е прекалено. Той ще бъде на 42, братле", отговори Брайс Джеймс, синът на Леброн Джеймс, на въпроси за възможността да играе заедно с баща си в НБА.

Баскетболистките биха Румъния в контрола

Българският национален отбор по баскетбол за жени започна победоносно лагера си в Русе. Селекцията, водена от старши треньора Таня Гатева, се наложи над Румъния със 106:53 в първата контрола между двата тима, която се игра в зала „Дунав“.

Ас на Индиана Пейсърс аут за целия сезон 2025/26

Президентът на Индиана Пейсърс Кевин Причарт съобщи, че плеймейкърът на тима Тайрийз Халибъртън ще пропусне целия сезон 2025/26, за да се възстанови от скъсването на ахилес, което претърпя в седмия мач от финалната серия с Оклахома Сити Тъндър.

Пини Гершон гледа националите до 16 години

Новият директор "Развитие" към Българската федерация по баскетбол (БФБаскетбол) Пини Гершон посети Перник, където наблюдава тренировка на националния отбор на страната за момчета до 16 години.