Монтана 2003 завърши годината с победа в Скопие

Монтана 2003 завърши годината с победа в Скопие

Монтана продължава в следващата фаза с баланс от 4 победи и 2 загуби, тъй като мачовете с последния Бадел не се зачитат за втория етап

Шампионът Монтана 2003 спечели със 72:61 като гост на аутсайдера в групата Бадел (Скопие) в последната си среща от първата фаза на Адриатическата лига за жени. 

Българките взеха инициативата във втората част на срещата и се оттеглиха на почивка с 12 точки аванс. До края тимът на Монтана не допусна изненада и без проблеми спечели победата, която е шеста за тима в групата. 

Монтана продължава в следващата фаза с баланс от 4 победи и 2 загуби, тъй като мачовете с последния Бадел не се зачитат за втория етап на надпреварата. Лиза Бърджис бе най-резултатна за успеха с 19 точки, а Виктория Стойчева добави 12 точки. За Бадел се отличи Анджелика Митрашинович със 17 точки.

група "В":
Бадел Скопие (Македония) - Монтана 2003 (България) - 61:72 (15:15, 14:26, 17:16, 15:15)

утре:
Будучност - Атлет Целе

Класиране:
1. Монтана 2003 8 6 2 574:527 14
2. Атлет Целе 7 6 1 587:451 13 
3. Будучност 7 5 2 535:445 12
4. Цървена звезда 7 1 6 455:522 8
5. Бадел Скопие 7 0 7 356:562 7

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни.