Монтана надделя над Берое в последните секунди

Възпитаничките на треньора Славко Димитров записаха 11-тата си победа за сезона

Отборът на Монтана се наложи в зала “Младост” с 63:61 над Берое (Стара Загора) в отложена среща от ХХ кръг на Националната баскетболна лига при жените. Домакините измъкнаха победата бувкално в последните секунди, след като в по-голямата част от двубоя бяха догонващи в резултата.

Без една от основните си състезателки Албена Хубенова, която получи контузия два дни преди мача, Берое игра по-добре през първите две части. Две секунди преди края на третата четвъртина с кош на Наталия Топалова Монтана за първи път поведе 43:42, а след това увеличи аванса си на 7 точки.

Няколко грешки в атака обаче изправиха на нокти зрителите в залата и бяха на път да доведат мача до продължения. Това обаче не се случи и възпитаничките на треньора Славко Димитров записаха 11-тата си победа за сезона.

Монтана – Берое 63:61 (8:21, 15:12, 20: 9, 20:19)

Монтана: Михалкова 2, Симеонова 16, Топалова 11, Макариева 12, Вранчева 4 (Жельова 18, Кордова, Нешева). Треньор Славко Димитров.

Берое: Кърчовска 5, Станоева 19, Калоферова 6, Нанева 22, Илиева 3, (Димитрова 4, Коева 2). Треньор Дарин Великов.

Съдии: Марин Механджиев, Татяна Вълчева.