Монтана падна лошо в Адриатическата лига

Словенския Цинкарна спечели с 95:50 в зала „Младост“

Отборът на Монтана 2003 загуби от словенския Цинкарна (Целе) с 50:95 (9:23, 12:20, 16:24, 13:28) като домакин в зала „Младост“ в Монтана в среща от втория етап на Адриатическата лига по баскетбол за жени, т.нар. Суперлига.

Така българският тим прекъсна победната си серия от четири мача и продължава с актив 5-4, а настоящият шампион в състезанието Цинкарна е с баланс 8-1.

Гостите превъзхождаха баскетболистките на Монтана 2003 през целия мач, бяха по-ефективни при стрелбата и направиха по-малко грешки.

След 10 минути игра състезателките на Цинкарна поведоха с 23:9, а до почивката продължиха да увеличават аванса си, който достигна 22 точки – 43:21 в края на първото полувреме.

И през вторите 20 минути ситуацията не се промени и преди последната част словенският обор водеше с 67:37. Най-голямата разлика в двубоя бе 45 точки.

Единствено Борислава Данчева от състава на Монтана 2003 записа двуцифрен актив, завършвайки с 10 точки и 2 борби.

Леа Дебеляк реализира 15 точки, 4 борби и 3 асистенции за Цинкарна.

В следващия кръг от международната надпревара за Монтана 2003 предстои гостуване на Войводина 021 в Сърбия.