Монтана с 3-та поредна победа в Адриатическата лига

След успех със 7 точки разлика срещу сръбския Слога Пожега

Отборът на Монтана 2003 се наложи над сръбския Слога Пожега със 71:64 (27:13, 17:9, 10:21, 17:21) като домакин в среща от група В на редовния сезон в Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Победата е трета поредна от четири изиграни срещи за българския състав, който излезе начело във временното класиране в групата. Тимът на Слога допусна втора загуба също от четири мача.

Баскетболистките на Монтана 2003 започнаха много концентрирано, поведоха с 27:13 в първите 10 минути игра и поддържаха аванса си до края, като спечелиха борбата под кошовете (54-37).

На почивката преднината на домакините бе 44:22, а в началото на второто полувреме бе отбелязана и най-голямата разлика от 27 точки.
До края на третата част състезателките на Слога намалиха малко изоставането си 43:54, но Монтана 2003 не изпусна водачеството в последната четвърт.

Адисън Ричардс бе най-резултатна за домакините и оформи „дабъл-дабъл“ от 22 точки и 12 борби. Друга от американките в българския състав Катрин Бригс също завърши с „дабъл-дабъл“ от 19 точки и 16 борби, а третата - Тая Робинсън се отчете 5 точки, 9 борби и впечатляващите 16 асистенции. Микаела Дамянова отбеляза 12 точки.

За отбора на Слога Пожега Марина Марчетич се отчете с 25 точки и 8 борби.

На 1 ноември за Монтана 2003 предстои гостуване на черногорския Никшич, а преди това, на 28 октомври, тимът на старши треньора Преслав Пешев ще приеме Рилски спортист в българското първенство.