Монтана с тежко поражение в Адриатическата лига

Монтана с тежко поражение в Адриатическата лига

Българскяит тим падна с 59:99 от Цинкарна Целе

Отборът на Монтана 2003 допусна поражение с 59:99 (13:24, 15:23, 19:24, 12:28) при гостуването си на Цинкарна Целе в мач от втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Двубоят в словенския град Целе премина изцяло под диктовката на домакините.

Цинкарна взе двуцифрен аванс още в края на първата четвърт при 20:10 и в нито един момент до края тази разлика не стана по-малка.

За тима от Целе, който е лидер в класирането, 22 точки вкара американката Сара Лумис, а 15 прибави Блажа Чех, като тя направи и 10 асистенции.

От Монтана се отличи Шерийн Съдърланд с 13 точки и 11 борби, Валерия Алексиева добави 12 точки, а с 11 завърши Борислава Денчева.

В класирането Цинкарна е на първо място с 11 победи и 2 загуби, докато Монтана е на четвърта позиция с 6 успеха и 6 поражения.

Берое изгони американец

Мъжкият баскетболен Берое се раздели с американецът Дариъс Куизенбери по взаимно съгласие. Това съобщиха от клуба на своята официална страница.

Оклахома Сити победи Сакраменто за петнадесети успех от началото на сезона в НБА (ВИДЕО)

Вижте резултати от НБА

Рилски Спортист отпадна от ФИБА Къп

Българският шампион допусна четвърта поредна загуба

Берое се наложи над Левски в НБЛ

Старозагорци със солидна победа над “сините”

Далас вече търси как да се раздели с Антъни Дейвис

Американецът продължава да страда от контузии почти постоянно

ЛеБрон: Няма отбор, за който да не мога да играя

„Никога не съм имал конкретна позиция", коментира звездата

Гавалюгов бие в САЩ

Александър Гавалюгов и Санта Клара запазиха отличния си актив в колежанското първенство на САЩ, записвайки пета победа. Българинът и неговите съотборници надиграха Айдахо Стейт с 64:55 у дома.

България с Везенков срещу Армения

Вижте целия състав на "лъвовете"

Легенда проговори за контузиите в НБА

Старши треньорът на Голдън Стейт Уориърс - Стив Кър, смята, че все по-натовареният график в Националната баскетболна асоциация води до увеличение в броя на контузиите сред играчите, съобщава ESPN.