Монтана започна с победа в полуфиналните плейофи

След успех с 6 точки разлика над Рилски спортист

Вицешампионът Монтана 2003 победи като домакин носителя на Купата на страната за 2024 година Рилски спортист (Самоков) с 58:52 (15:7, 14:10, 9:19, 20:16) в първия мач от полуфиналните плейофи в първенството на България по баскетбол за жени.

Така тимът поведе с 1:0 в серията, в което се до два успеха от три възможни срещи.

Вторият мач ще се проведе на 12 април от 17:30 часа в Самоков, а евентуален трети двубой е планиран за 14 април отново в Монтана от 18:00 часа.

Баскетболистките на Преслав Пешев започнаха отлично мача и до полувремето имаха аванс в резултата - 29:17.

Гостенките от Самоков обаче спечелиха третата четвърт с 19:9 и след 30 минути изоставаха с 36:38. В последната четвърт се игра равностойно, но домакините успяха да поведат с 57:47 при оставащи 1:18 минута и спечелиха мача с 58:52.

За победителките се отличи Тая Робинсън с 16 точки и 5 асистенции. Янина Тодорова добави 14 точки и 8 борби, а Преслава Колева се отличи с 9 точки и 6 борби.

Деница Манолова беше най-полезна за Рилски спортист с 14 точки и 8 борби. Таяриана Чембърс направи "дабъл-дабъл" - 12 и 13 борби, а Ивана Бонева приключи с 11 точки и 6 борби.

По-рано днес шампионът от последните три сезона Берое стартира с успех полуфиналните плейофи. Съставът от Стара Загора се справи с Локомотив София с 95:47 (31:9, 21:16, 24:9, 19:13) като домакин в зала "Общинска" в първата среща от серията, повеждайки с 1-0 победи.

Везенков: Това, което искам, е да играя