Монтана завърши със загуба първия етап от Адриатическата лига

Българският тим започва в Суперлигата на 10 януари догодина

Монтана 2003 отстъпи пред сръбския Слога Пожега с 67:84 (12:27, 22:18, 16:27, 17:12) като гост в последния си мач от група В на редовния сезон в Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Загубата за българския тим дойде след две поредни победи и е общо трета за отбора на Монтана 2003, който приключва участието си в първата фаза на турнира с актив 5-3 и вече очаква началото на втория етап на Адриатическата лига - т.нар. Суперлига на 10 януари догодина.

Монтана 2003, който в Сърбия бе изцяло български състав, без чужденки и със само осем състезателки, от които играха едва шест, излезе временно начело в класирането в група В.

Слога Пожега записа втори пореден и общо четвърти успех от седем срещи и е трети за момента. Първите четири тима от двете групи продължават в Суперлигата, а точното класиране ще стане ясно след изиграването на всички срещи от редовния сезон.

Домакините започнаха уверено в Пожега и натрупаха солидна преднина още в първата четвърт, която приключи при 27:12 в полза на Слога. Баскетболистките на Монтана 2003 намалиха изоставането си във втората част и на почивката пасивът им бе 34:45.

След паузата обаче българският отбор не успя да се противопостави съществено на домакините и разликата надвиши 20 точки – 50:72 преди заключителните 10 минути, в които мачът се доиграваше. Слога Пожега водеше през целия двубой, а най-голямата разлика достигна 23 точки.

Преслава Колева бе най-резултатна и завърши с „дабъл-дабъл“ от 16 точки и 11 борби за гостите от Монтана. Борислава Денчева и Микаела Дамянова добавиха по 13 точки.

За тима на Слога най-полезна беше Марина Каралич, която оформи „дабъл-дабъл“ от 26 точки и 10 борби.

В следващия си мач от българското първенство тимът, воден от старши треньора Преслав Пешев, приема шампиона Берое в събота, 16 декември.