Националите започнаха да се готвят за мача с Швеция в отсъствието на Везенков и Милър-Макинтайър

Националите започнаха да се готвят за мача с Швеция в отсъствието на Везенков и Милър-Макинтайър

Тимът направи първа тренировка днес в „Арена Ботевград“

Мъжкият национален отбор на България започна подготовка за предстоящите решителни мачове от квалификациите за Евробаскет 2025 срещу Швеция и Германия. Тимът направи първа тренировка днес в „Арена Ботевград“, като не бе в пълен състав.

В заниманието се включиха седем баскетболисти – Деян Карамфилов (Рилски спортист), Константин Тошков (Балкан), Георги Боянов (Балкан), Лъчезар Тошков (Миньор 2015), Симеон Лепичев (Спартак Плевен), Йордан Минчев (Спиру Шарлероа, Белгия) и Иван Алипиев.

Останалите повикани състезатели се очаква да се присъединят постепенно към лагера, тъй като имаха ангажименти с клубните си отбори в чужбина.

Открита за медиите ще е тренировката на 18 февруари (вторник) от 18:30 часа в „Арена Ботевград“. През първите 15 минути от нея ще има възможност за снимки и видео, а 30 минути преди началото – и за интервюта.

Баскетболистите на Росен Барчовски приемат Швеция на 20 февруари от 19:30 часа в „Арена Ботевград“, като ще търсят победа с над 14 точки разлика, с колкото загубиха преди година, за да имат предимство в директните мачове срещу този съперник. Три дни по-късно България гостува на световния шампион Германия в Бамберг в последния си мач от квалификациите.

За момента „лъвовете“ са последни в група D с една победа и три загуби, но продължават да са с реални шансове да спечелят квота за Евробаскет 2025. За шампионата на Стария континент се класират първите три тима от всяка група.

Везенков и Олимпиакос отнесоха Байерн с 25 точки разлика (ВИДЕО)

Гърците вече са втори в Евролигата

Миньор с трети пореден успех в НБЛ

Вижте програмата за IV кръг и класирането

Баскетболният Спартак Плевен дебютира в Европейската младежка лига

Младите играчи на Спартак Плевен ще участват в Европейската младежка баскетболна лига (EYBL) за първи път в историята си, съобщи мениджърът на клуба Богдан Петков.

Тъндър отново разби Пейсърс в повторение на финала в НБА (ВИДЕО)

Шампионът Оклахома Сити Тъндър записа втората си победа от началото на сезона в НБА, след като надви като гост Индиана Пейсърс със 141:135 в повторение на финала от преди няколко месеца

Берое със загуба в турнира Еврокъп

Старозагорки отстъпиха пред френския Вилньов д'Аск

Монтана с 3 от 3 в Адриатическата лига, би и шампиона Будучност

Следва гостуване на другия български участник в надпреварата - Рилски спортист

Арест на водещ съдия от Евролигата

Полицията е открила 250 000 евро в апартамента на Николич

Тридесет души са арестувани от ФБР във връзка с нелегални залози в НБА и игра на покер

Сред задържаните са старши треньорът на Портланд

Резултатите в НБА

Ето как свършиха битките на корта тази нощ