Нъгетс и Никс с изненадващи победи в НБА

Нъгетс и Никс с изненадващи победи в НБА

Маями Хийт загуби от Мело и компания с 92 на 102

 Денвър Нъгетс постигна четвърта поредна победа. През изминалата нощ тимът надви Оклахома със 101:88 пред своя публика. Гардът Ранди Фойе изведе Денвър до успеха с 24 точки, от които 6/9 от тройката, 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари за 37 минути.

 

Всичко се реши в третия период, в който домакините отбелязаха 29 точки срещу само 15 за гостите. Кевин Дюрант записа 30 или повече точки на сметката си за 19-и път от началото на сезона. Дюрант обаче не стигна на Оклахома, въпреки че завърши с 24 точки първите две четвърти на мача. Дори и тогава Сити Тъндър изоставаше с 51:60 в резултата.

 

В другата среща от вечерта шампионът Маями Хийт отстъпи от Ню Йорк Никс след 92:102, въпреки 32-те точки на звездата на “горещите” Леброн Джеймс. Кармело Антъни наниза 29 за нюйоркчани.

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни.