Награден фонд от 12 000 лева за Мача на звездите в Перник

Награден фонд от 12 000 лева за Мача на звездите в Перник

Лъчезар Тошков, Коди Шварц и Борислав Младенов допълват съставите

Лъчезар Тошков и Коди Шварц от Миньор 2015 (Перник) и Борислав Младенов от Левски (София) ще бъдат тримата допълнителни играчи в баскетболния Мач на звездите. Тримата бяха избрани от квотата на организаторите, съобщиха от Българската федерация по баскетбол по време на пресконференция в Национален пресклуб на БТА в Перник.

 

Повод за срещата с медиите бе обявяването на Перник за домакин на баскетболното шоу, което се завръща след кратко прекъсване и ще се проведе на 23 март (неделя) в зала "Борис Гюдеров".

 

"Надявам се да започнем една традиция, благодарение на нашите спонсори Sesame, които са генерални спонсори и на Националната баскетболна лига. Те са много активни по отношение на развитието на баскетбола. Надявам се и занапред да продължаваме по същия начин и да възродим отново тази традиция", каза на пресконференцията изпълнителният директор на Българската федерация по баскетбол  Филип Виденов.

 

Той добави, че наградният фонд за двата мача, които ще се изиграят е в размер на 12 000 лева. Премията за всеки от двата демонстративни сблъсъка – Опитни срещу Млади играчи и Българи срещу Чужденци, ще е по 6000 лева, коментира Виденов.

 

От днес в продажба ще бъдат пуснати билетите за Мача на звездите, като за децата до 10 години пропускът ще бъде безплатен, уточни Мария Мицова - представител на организаторите на баскетболното шоу. Ще бъдат разпратени покани до детско-юношеските школи, защото и за тях входът ще бъде безплатен.

 

Секретарят на Община Перник Мартин Жлябинков каза пред представителите на медиите, че е чест Перник да бъде домакин на събитие като Мача на звездите. Той допълни, че от 2019 година не е имало подобно шоу. "След дългогодишно прекъсване – именно в Перник ще се поднови това шоу, защото това наистина е шоу. Благодаря и на Българската федерация по баскетбол, че се спря на Перник", каза още Жлябинков.

 

Той изрази надеждата, че зрителите, които ще бъдат в залата, а и тези пред екраните ще се насладят на събитие, в което ще има за всеки по нещо. На 23 март, в спортната зала "Борис Гюдеров", звездите на родния баскетбол ще се съберат на едно място, добави секретарят на администрацията.

 

Спортно-техническият директор на пернишкия Миньор 2015 Деан Крилов съобщи, че играчи и треньори ще излязат на терена хванати за ръка с дете в неравностойно положение. "Идеята беше приета от двете страни с голям интерес и желание. Децата очакват с нетърпение този момент и се подготвят за него", допълни Кирилов.

Везенков помогна на Олимпиакос да спре серията си от три поредни загуби в Евролигата (ВИДЕО)

Той допринесе със 17 точки

Йокич реагира на историческия рекорд по асистенции в НБА

Той направи нещо изумително

Левски срещу Миньор в квалификациите за Купата на България

Шест отбора ще се конкурират за три места

Панатинайкос се наложи над лидера Апоел Тел Авив

Реал Мадрид се справи с Париж

Резултати от НБА

Вижте лидерите в отделните дивизии

Рилски спортист падна вкъщи от черногорци

Баскетболистките ни претърпяха поражение при домакинството от Адриатическата лига

Чикаго надви Кливланд, Мемфис се справи с Минесота в НБА

Вижте резултати от НБА

Залата на ЦСКА с ново име

Новото име на баскетболната зала на ЦСКА в София е ARENA IZZI, съобщиха от клуба на официалния си профил в социалната платформа Фейсбук.

Разширението на НБА се отлага за догодина

Комисарят на Националната баскетболна асоциация (НБА) Адам Силвър за пръв път открои ясен план за разширяване на Лигата в рамките на САЩ и Канада, и заяви, че през 2026 година ще бъде взето решение дали това да се случи.