Националите U16 завършиха проекта на ФИБА с победа

Националите U16 завършиха проекта на ФИБА с победа

Баскетболистите ни громят със 109:34

С победа над Румъния приключи участието на България в петстранния проект на ФИБА за развитие на млади играчи с потенциал.
 
Момчетата до 16 години, водени от Христо Ценов, разгромиха Румъния със 109:34 в последния си мач в Косово.
 
Така след две години, четири международни турнира, два международни кампа, два национални кампа и седем контроли, в които взеха участие над 80 талантливи деца с потенциал, първото представяне на България в програмата на ФИБА приключи.
 
Срещу румънците не игра само един от 13-те от състава на България, като абсолютно всички получиха по 12 и повече минути на терена.
 
Силен мач направи Златомир Дончев, който завърши с 18 точки. Мартин Тодоров добави 13, а Дамян Минков - 14. С 12 точки бе Александър Витанов, а с по 11 са Виктор Германов и Мартин Йорданов.
 
Единствен без точки остана Кристиян Икономов, но той допринесе с 6 аситенции, 7 борби и 3 откраднати топки.

 

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни.