ОБЗОР: Балкан и Спартак на финал за Купата на Плевен

КК Чачак и Работнички Скопие ще спорят за 3-ото място на турнира

Домакинът Спартак се класира за финала на приятелския турнир по баскетбол за мъже за Купата на Плевен.

Воденият от старши треньора Любомир Минчев тим надигра във втория полуфинал сръбския КК Чачак 94 със 77:66 в зала "Балканстрой".

В неделя (17 септември) Спартак Плевен ще се изправи срещу българския шампион Балкан Ботевград в спор за първото място в надпреварата, докато КК Чачак 94 ще играе срещу Работнички Скопие от Република Северна Македония.

Спартак и КК Чачак 94 направиха оспорван мач, в който сръбският тим имаше преднина от 3 точки при 37:34 след първите 20 минути. В игра за домакините се включи и бившият баскетболист на Черноморец Симеон Лепичев.

Най-резултатен за плевенчани бе Андрю Гордън с 14 точки, а за гостите с 20 точки се отчете Александър Данилович.

По-рано през деня Балкан надви Работнички Скопие с 86:83 (15:17, 17:16, 31:25, 23:25) и също се класира за финала.

Българският шампион изоставаше след първата четвърт, но се доближи до 32:22 на почивката и изигра по-силно второ полувреме срещу състава от Република Северна Македония.

Карл-Йохан Липс бе най-резултатен за богевградчани и оформи "дабъл-дабъл" от 25 точки и 11 борби, като добави и 4 асистенции.

С 12 точки завърши Илиян Пищиков, а трима вкараха по 10 - Димитър Димитров, Георги Герганов и Михаил Гавазов. Майки Диксън реализира 9 точки, а Николай Грозев - 8.

За Работнички Куинтън де Коузи отбеляза 22 точки, а Димитрик Трайс добави 20 точки.

Панатинайкос би Макаби Тел Авив и върна серията в Атина за пети мач

Бостън спечели серията с Маями след 118:84

Далас поведе с 3:2 срещу Клипърс в другия мач от вечерта

Глушков: Винаги съм бил твърд срещу всичко, което убива спорта

Има кой да гледа, кой да разследва и кой да наказва уговорените мачове в българския баскетбол, каза служебният спортен министър