ОБЗОР: Балкан удари Шумен след продължение в НБЛ (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането при мъжете

Шампионът Балкан (Ботевград) се наложи над тима на Шумен с 96:90 (17:22, 28:23, 23:24, 18:17, 10:4) след продължение като гост в среща от 12-ия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Ботевградчани прекъснаха серията си от три поредни поражения и постигнаха седма победа от началото на сезона, а състезателите на Шумен продължават с актив 4-8.

Двата състава изиграха много равностоен и интригуващ сблъсък, в който разликата не надвиши 8 точки.

Домакините от Шумен започнаха по-добре, поведоха с 8 точки в един момент и след първата четвърт имаха аванс от 22:17.

Ботевградчани успяха да наваксат изоставането си до почивката и двата тима се оттеглиха при равенство 45:45.

Последва много оспорвана трета част, а преди четвъртия период баскетболистите на Шумен водеха с 69:68. И двата тима бяха близо до победата в редовното време. Домакините дръпнаха с 3 точки при 86:83 след два точни наказателни удара на Брайън Камерън при оставащи 23 секунди от четвъртата част, но Димитър Димитров изравни за Балкан с тройка 17 секунди преди края и прати двубоя в продължение. В допълнителните 5 минути гостите бяха по-ефективни и стигнаха до успеха.

Най-резултатен за Балкан бе Майки Диксън с 23 точки и 3 асистенции. Йонас Зохоре Бергстед допринесе с 16 точки и 8 борби, а Димитър Димитров се включи с 14 точки, 7 борби и 4 асистенции.

Уилфрид Ликей се отличи с 28 точки и 7 борби за Шумен, а Брайън Камерън добави 21 точки, 8 борби и 6 асистенции.

В следващия кръг от НБЛ тимът на Балкан приема Левски на 22 декември, а ден по-късно отборът на Шумен ще гостува на Берое.

РЕЗУЛТАТИ ОТ XII КРЪГ НА НБЛ:

Шумен – Балкан - 90:96 (22:17, 23:28, 24:23, 17:18, 4:10) след продължение
Ямбол – ЦСКА   - 75:90 (23:26, 15:26, 21:23, 16:15)
Миньор 2015 – Рилски спортист - 70:97 (20:18, 18:25, 19:26, 13:28)
Левски – Черно море Тича      - 75:79 (25:18, 17:18, 15:20, 18:23)
Черноморец – Берое            - 86:74 (23:18, 23:17, 17:17, 23:22)

6. Ямбол            12  5   7   951:1019    17
 7. Миньор 2015      12  5   7   907:1034    17
 8. Шумен            12  4   8   999:1029    16
 9. Левски           12  4   8   912:947     16
10. Берое            12  4   8   978:1029    16
11. Черно море       12  4   8   933:1016    16
12. Академик Пловдив 11  3   8   852:926     14