ОБЗОР: Черна гора отнесе Швеция с 15 точки разлика (ВИДЕО)

България е на трето място в групата от евроквалификациите по баскетбол за мъже

Победата на националния тим на Черна гора над състава на Швеция с 95:70 (27:24, 23:13, 25:20, 20:13) като домакин в Подгорица изпрати България на трето място във временното класиране в група D на европейските квалификации за първенството на Стария континент по баскетбол за мъже през 2025 година.

Подобно на българите, черногорските баскетболисти също записаха първи успех, а шведите допуснаха първо поражение, след което и четирите отбора в групата събраха по 3 точки след първите си два мача.

За Евробаскет 2025 ще се класират първите три от четирите тима в групата.

Баскетболистите на Черна гора, които преди три дни загубиха със солидна разлика от Германия, имаха превъзходство почти през целия двубой срещу Швеция. Те водеха с 50:37 на почивката, а през второто полувреме най-голямата им преднина достигна 25 точки.

Марко Симонович бе най-полезен за победата на домакините с 16 точки, 8 борби и 4 асистенции, докато за Швеция Бара Нджие завърши с 15 точки, 3 борби и 4 асистенции.

Във втория квалификационен прозорец през ноември националният отбор България ще гостува на Черна гора на 22 ноември, а на 25 ноември ще приеме черногорските национали.

Резултати от втория кръг от европейските квалификации в група D:

България – Германия – 67:62 (7:19, 21:8, 11:18, 28:17)
Черна гора – Швеция – 95:70 (27:24, 23:13, 25:20, 20:13)

Глушков: Винаги съм бил твърд срещу всичко, което убива спорта

Има кой да гледа, кой да разследва и кой да наказва уговорените мачове в българския баскетбол, каза служебният спортен министър