ОБЗОР: ЛеБрон поведе Лейкърс към драматичен успех над Голдън Стейт

Вижте всички резултати и класиране в НБА

ЛеБрон Джеймс завърши едно от най-забележителните си трипъл-дабъл изпълнения с два наказателни удара при 1,2 секунди до края на второто продължението, което донесе победа на Лос Анджелис Лейкърс със 145:144 над Голдън Стейт.

Джеймс изигра 48 от 58-те минути на мача, записвайки рекордните в кариерата си 20 борби, за да постигне с 36 точки и 12 асистенции за своя 110-и трипъл-дабъл в кариерата.

Лидерът на Голдън Стейт Стивън Къри завърши с девет тройки и бе най-резултатен в мача 46 точки. Антъни Дейвис получи контузия, но въпреки че накуцваше в края помогна на Лейкърс с дабъл-дабъл-29 пункта и 13 борби за 45 минути.

Янис Адетокумбо имаше 30 точки и 12 борби, а домакинът Милуоки Бъкс се наложи над Ню Орлиънс със 141:117. Трима съотборници се присъединиха към Адетокумбо с поне 20 точки като Дамян Лилард добави 26, Брук Лопес имаше 24, а Боби Портис вкара 20, въпреки че бе резерва.

Никола Йокич се отчете с 26 точки и 16 борби, Джамал Мъри отбеляза 23 пункта и домакинът Денвър победи Филаделфия със 111:105.

Действащият MVP на лигата Джоел Ембийд остана извън игра за Фили, въпреки че проведе загрявката, но е почувствал болка крака и отпадна в последния момент. Неговият съотборник Пол Рийд отбеляза рекордните за кариерата си 30 точки и грабна 13 борби.

Доминиращата трета четвърт помогна на Лос Анджелис Клипърс да продължи победната си серия до пет мача, след като се наложи над Бостън със 115:96. Каухи Леонард бе най-резултатен за Клипърс с 26 точки. Лидерът на Селтикс Джейсън Тейтъм остана само с 21 точки и 11 борби.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 35 победи/11 загуби, Филаделфия 29/15, Ню Йорк 29/17
Централна дивизия: Милуоки 32/14, Кливланд 27/16, Индиана 26/20
Югоизточна дивизия: Маями 24/22, Орландо 23/22, Атланта 18/27