ОБЗОР: Сакраменто би Мемфис без Везенков

Вижте всички резултати и класирания в НБА

Де'Арън Фокс отбеляза 23 точки, а Сакраменто Кингс победи Мемфис Гризлийс със 103:94 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Кингс бяха отново без Спортист номер 1 на България за 2023 Александър Везенков, който лекува контузия.

Фокс бе най-резултатен за Сакраменто, а Кевин Хъртър отбеляза коша, с който Кингс поведоха окончателно късно в последната четвъртина. Домантас Сабонис пък направи впечатляващите 26 борби, които гарнира с 20 точки.

Сакраменто надигра Мемфис по почти всички ключови показатели, включително с 51.2 срещу 37.5 процента в стрелбата и 51-37 при борбите. За Гризлийс най-резултатен бе Джарън Джаксън с 22 точки, а Дейвид Роди спечели десет борби.

Сакраменто е втори в Тихоокеанската дивизия с баланс 27-18 и три мача зад Лос Анджелис Клипърс, който тази нощ отстъпи на Кливланд Кавалиърс със 108:118. Това сложи край на серията от пет поредни успеха за тима от ЛА.

Донован Мичъл отбеляза 28 точки и записа 12 асистенции за Кавс, а Джарет Алан завърши с 20 точки и 17 борби за 15-ия си пореден дабъл-дабъл. Айзък Окоро пък вкара всичките си 17 точки през първото полувреме за Кливланд, който спечели десет от последните си 11 мача.

Кауай Ленърд бе най-резултатен за Клипърс с 30 точки.

Никола Йокич записа 25 точки, 16 борби и 12 асистенции за 14-ия си трипъл-дабъл за сезона, а Денвър Нъгетс надви със 113:107 Милуоки Бъкс в дебюта на Док Ривърс начело на гостите.

Йокич вече има 119 трипъл-дабъла в кариерата си в НБА, което е четвъртото най-добро постижение в историята. Той е записал цели шест срещу Милуоки, който игра за първи път с Ривърс след смяната на Ейдриан Грифин на 23 януари.

Лука Дончич завърши с 45 точки, 15 асистенции и девет борби, а Тим Хардауей вкара 13 от 36-те си точки в последната четвъртина и Далас Маверикс победи Орландо Меджик със 131:129. В последните 7:35 минути имаше осем смени на лидерството, включително две при тройки на Хардауей.

Джейсън Тейтъм записа 28 точки, десет борби и осем асистенции, а Бостън Селтикс избегна трето поредно поражение като домакин с победа със 118:112 срещу Ню Орлиънс Пеликанс. Джейлън Браун добави 22 точки, 11 борби и седем асистенции за обрата от 11 точки пасив за Селтикс.

Така Бостън дръпна с шест мача на Филаделфия начело на Атлантическата дивизия, след като Сиксърс отстъпиха със 104:130 срещу Портланд. Фили бе без водача при реализаторите Джоел Ембийд, който пропусна втори пореден мач с контузия в коляното.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 36 победи/11 загуби, Филаделфия 29/16, Ню Йорк 30/17
Централна дивизия: Милуоки 32/15, Кливланд 28/16, Индиана 27/20
Югоизточна дивизия: Маями 24/23, Орландо 24/23, Атланта 19/27