ОБЗОР: Сакраменто бие без Везенков

Вижте всички резултати и лидерите в отделните дивизии на НБА

Без контузения българин Александър Везенков в състава си Сакраменто победи Минесота като гост в Минеаполис със 124:120 след продължение в двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Малик Монк реализира 39 точки при успеха - негово най-добро постижение за сезона, а Домантас Сабонис добави 21 точки, 15 борби и 8 асистенции. Кигън Мъри завърши със 17 точки, а Донован Мичъл отбеляза 16 за Кингс.

За домакините от Минесота Джейдън МакДаниелс вкара 26 точки ,Карл-Антъни Таунс се включи с 19 точки, а Руди Гобер – с 16 точки и 16 борби.

Джейсън Тейтъм навакса слабия си старт отбеляза 32 точки при успеха на Бостън като домакин на Далас със 138:110 в друг мач от вечерта в НБА. Селтикс удължиха победната си серия на 10 срещи. Тейтъм бе вкарал само 2 точки за първите 17 минути. Джейлън Браун се отчете с 25 точки, а Кристапс Порзингис реализира 24 за домакините от Бостън.

Лука Дончич завърши с 37 точки, 12 борби и 11 асистенции за гостите от Далас. Това бе 12-и „трипъл-дабъл“ за словенския национал за сезона и десети пореден мач, в който той вкарва поне 25 точки.

Домакинска победа постигна и Лос Анджелис Клипърс със 140:115 над Вашингтон. Джеймс Хардън реализира 21 от своите 28 точки във втората четвърт. Клипърс обаче загубиха Ръсел Уестбрук, който получи фрактура на лявата ръка във втората част. Кауай Ленард отбеляза 27 точки, а Пол Джордж се отчете с 22 за домакините, докато Кайл Кузма завърши с 32 за Вашингтон, който допусна 14-о поредно поражение.

Голдън Стейт се наложи като гост на Торонто със 120:105 след 25 точки на Стеф Къри. Успехът бе осми пореден при гостуванията на Уориърс.

В останалите мачове от вечерта в НБА Детройт претърпя домакинско поражение от Кливланд със 100:110, Филаделфия надви Шарлът у дома със 121:114, Мемфис загуби от Портланд със 92:122, като домакин, Ню Орлиънс се наложи над Индиана със 129:102 като домакин, а Милуоки надигра като гост Чикато със 113:97 след 46 точки, 16 борби и 6 асистенции на гръцкия национал Янис Адетокунбо.

Лидери в отделните дивизии:

Атлантическа дивизия: Бостън 47 победи/12 загуби, Ню Йорк 35/25, Филаделфия 34/25
Централна дивизия: Кливланд 39/20, Милуоки 40/21, Индиана 34/27
Югоизточна дивизия: Орландо 34/26, Маями 33/26, Атланта 26/33