ОБЗОР: Шампионът Балкан пречупи трудно Черно море Тича в НБЛ

Миньор 2015 победи ЦСКА, а Шумен се наложи над Рилски спортист – резултати и класиране

Шампионът Балкан постигна втора победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) след като се наложи над Черно море Тича с 86:80 (26:19, 14:28, 17:19, 29:14) като домакин в Ботевград в среща от третия кръг.

Балкан продължава с актив от две победи и една загуба, докато Черно море допусна трето поредно поражение.

Балкан имаше преимущество през по-голямата част от първото полувреме, но до почивката гостите обърнаха до 47:40 в своя полза. Последва по-добра трета част за Черно море Тича, който водеше с 57:66 преди последните 10 минути, но до края ботевградчани успяха да стигнат до обрат.

Димитър Димитров бе най-резултатен с 24 точки, 6 борби и 3 асистенции, а за варненци Костадин Лазаров завърши със 17 точки, 4 борби и 2 асистенции.

В София отборът на ЦСКА отстъпи пред Миньор 2015 със 78:85 (15:23, 20:13, 23:21, 20:28) и допусна първа загуба, а тимът от Перник постигна първи успех в първенството.

Двата състава изиграха оспорван сблъсък, в който разликата не надвиши 10 точки. На почивката „червените“ изоставаха с 35:36, а след трета част водеха с 58:57.

Данило Аранитович оформи „дабъл-дабъл“ за Миньор 2015 с 22 точки и 11 борби, докато за домакините Александър Радукич се отчете с 18 точки, 2 борби и 5 асистенции.

Рилски спортист също допусна домакинска загуба от Шумен със 75:86 (17:28, 26:17, 19:18, 13:23). Баскетболистите на Шумен постигнаха първа победа от началото на сезона, а за тима от Самоков поражението от второ от три изиграни мача.

Гостите владееха инициативата през първото полувреме и водеха с 45:43 на почивката. Рилски спортист за кратко излезе напред в третата четвърт, но пак Шумен имаше аванс от точка – 63:62 след 30 минути игра и до края удържа успеха.

Уилфрид Ликей се отличи с „дабъл-дабъл“ за Шумен с 26 точки и 10 борби, а за Рилски спортист Алекс Симеонов се отчете с 23 точки и 7 борби.

В следващия кръг предстои дербито Левски – ЦСКА на 30 октомври, Миньор 2015 ще гостува на Черноморец в Бургас на 26 октомври, Балкан приема Рилски спортист на 29 октомври, Черно море Тича ще бъде домакин на Спартак Плевен на 28 октомври, а тимът на Шумен посреща Академик Пловдив на 27 октомври.

Резултати от третия кръг в Sesame Национална баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Балкан – Черно море Тича - 86:80 (26:19, 14:28, 17:19, 29:14)
ЦСКА – Миньор 2015 - 78:85 (15:23, 20:13, 23:21, 20:28)
Рилски спортист – Шумен - 75:86 (17:28, 26:17, 19:18, 13:23)
От петък: Академик Пловдив – Ямбол - 89:96 (23:24, 23:20, 19:26, 24:26)

8. Шумен             3    1  2    245:255  4
9. Миньор 2015       3    1  2    191:265  4

Глушков: Винаги съм бил твърд срещу всичко, което убива спорта

Има кой да гледа, кой да разследва и кой да наказва уговорените мачове в българския баскетбол, каза служебният спортен министър